Ashraf Fayadh. Odsouzen k smrti za opuštění islámu a propagaci ateismu.

Vyšlo na IVČRN dne 23.11.2015 (link)

http://www.theguardian.com/world/2015/nov/20/saudi-court-sentences-poet-to-death-for-renouncing-islam

Ashraf-Fayadh

Odsouzen k smrti za opuštění islámu a propagaci ateismu. V zemi, která předsedá panelu rady pro lidská práva při OSN a je velkým spojencem EU a USA. Politici, za prachy z ropy jste prodali i jeho život, jste zodpovědní.

Ashraf Fayadh byl zadržen náboženskou policií v roce 2013 v jihozápadní Saúdské Arábii. Původní verdikt soudu – čtyři roky vězení a 800 ran bičem, byl před pár dny změněn na trest smrti.

Saúdská Arábie je teokratická diktatura, zcela řízená náboženskými zákony a autoritami, soudci jsou ultrakonzervativní islámští „duchovní“. Urážka náboženství, včetně rouhání a odpadnutí od islámu znamená smrt. Ateismus je postaven na roveň terorismu. Za držení Bible v zemi hrozí i trest smrti.

Tento fundamentalismus (wahábismus/ salafismus) Saúdové ve velkém vyvážejí k nám do Evropy, finančně podporují mešity, radikální kazatele. Bez nich by nevznikl ani Islámský stát. Takže díky pokrytectví politiků si u nás pěstujeme vlastní nepřátele… Salafismus nám už tak přerostl přes hlavu, že ho nelze potlačit. Následky vidíme dnes a denně.


Chcete vědět víc?

Nejznámějším saúdským disidentem je Raif Badawi, otec tří dětí, odsouzený za vedení diskusní internetové stránky a za přesvědčení, že lidé všech vyznání a ateisté jsou si rovni… k 10 letům vězení, 1000 ranám bičem a pokutě ve výši 1 milion saúdských rialů (přibližně 6 milionů Kč). http://www.ivcrn.cz/raif-badawi-islamofob-dne-zijici-perze…/

V zemi se teď blíží poprava Ali Mohammeda al-Nimra, který byl odsouzen k trestu smrti za účast na demonstraci. Chlapci má být setnuta hlava a pak má být jeho tělo ukřižováno. http://svobodneforum.cz/spojenec-zapadu-saudska-arabie-bar…/

Fayadh je významnou osobností mezi umělci, kteří navzdory islámským předpisům malují, píší a skládají hudbu a prezentují svoje práce na evropských výstavách. V Saúdské Arábii je kino zakázané a neexistují žádné umělecké školy. Proces je nejspíš vykonstruovaný, s cílem odradit lidi od takových neislámských aktivit. A pokud se potřebujete někoho zbavit, je to v Saúdské Arábii jednoduché.
Vícew informací: http://www.osacr.cz/…/trest-smrti-za-sireni-ateisticke-pro…/

Diskuze:

Odsouzen k smrti za opuštění islámu a propagaci ateismu. V zemi, která předsedá panelu rady pro lidská práva při OSN a…

Posted by Islám v České republice nechceme on 23. listopad 2015