Demonstrace proti islamizaci 6. 2. 2016 – jaká byla účast?

Pokud jste byli na demonstraci BPI na Hradčanském náměstí, víte že větší protiislámská demonstrace se v České republice ještě nekonala. Odhady různých médií jsou tisíce lidí. Policejní odhady zjištěné na základě pozorování z vrtulníku jsou údajně až 15 000 lidí, s tímto odhadem souhlasíme. Pojďme si ukázat, proč si to myslíme a jako jediné médium to alespoň zkusit doložit čísla důkazy.

Dvacet minut po začátku demonstrace, tedy v 15:20 jsme pořídili panoramatickou fotografii přibližně z místa 50.0896144, 14.3969606.
Dobře si fotografii prohlédněte. Možná se otevře v malém okénku, použijte tedy pro její plné zobrazení toto URL: http://www.ivcrn.cz/wp-content/uploads/2016/02/panorama.png

panorama

Terén Hradčanského náměstí se svažuje směrem k Pražskému hradu, na fotce tedy není většina davu. Dává však představu o jeho velikosti. Plochu zabranou účastníky jsme zakreslili na této mapě:
demonstrace-bpi-2016-02-06

To nám dává plochu něco přes 6000 metrů čtverečních. Na metr čtvereční se podle různých metodik vejde tři až pět lidí. Zde uvedeme metodiku http://www.gkstill.com/Support/crowd-density/CrowdDensity-1.html se schématickými grafikami. Přední část davu odhadujeme právě na těch pět lidí na metr čtverečních. Čím dál od pódia, tím více dav řídne. Průměrně mohli být 3 až 4 lidé na metr čtvereční, to by znamenalo 18 000+ lidí. Na náměstí je však sloup, vzadu na okrajích stojí několik aut. Značně tedy snižujeme odhad, přesto těch 15 000 pohodlně dokládáme.

Co je ale důležité, i hodinu po začátku demonstrace lidé stále přicházeli! Z Kanovnické ulice, která byla po 14:50 de facto jediným volným vstupem na Hradčanské náměstí proudily stále davy lidí. A stovky lidí stály ve skupinách a skupinkách i v zadní části náměstí, mimo označenou plochu. A stovky až tisíce lidí se přes blokádu na náměstí vůbec nedostaly!

Je 15 000 málo? Nemyslíme si. Po odborářských demonstracích na Václavském náměstí z roku 2012, kde mohlo být až 100 000 lidí, se jedná o největší občanské vzepětí po roce 1989, a to nejde o peníze ;). Navíc řada kolaborantů s islámem ohlásila dopředu násilné provokace. To, že město nechalo proislámské klice nahlásit si protidemonstraci na VŠECH přístupových komunikacích také řadu lidí mohlo odradit.

Děkujeme všem, co přišli. Má to smysl.

Máte panoramatickou fotografii od pódia? Pošlete na [email protected] Díky.

Související články

Konflikty uprchlíků s policií, s občany hostitelsk... Vyšlo na IVČRN dne 4.8.2015 (link) Zatímco vlády EU, jednotlivých států, krajů i obcí se snaží prodávat ideu solidarity s "uprchlíky před válkou", ...
Doporučujeme aktuální číslo časopisu Epocha! Vyšlo na IVČRN dne 4.8.2015 /link/ Doporučujeme aktuální časopis Epocha, pravdivě se rozepsali o islámském terorismu, krátce popsali Islámský stát,...
Zelený Shannáh šíří propagandu v Respektu Erik Tabery si do sluníčkového Respektu nově našel mimořádně kontroverzního redaktora - ambasador islámu, usměvavý ŠÁDÍ SHANNÁH ze Strany Zelených...

Comments are closed.