Ještě jednou k hlasování našich europoslanců (k rezoluci obsahující i požadavek na zavedení povinných kvót na přerozdělování žadatelů o azyl)

Vyšlo na IVČRN dne 2.5.2015 (link)

pic_eu_peopleTen kdo se o věc více zajímal, jistě postřehl leckdy pozoruhodné výkony v okecávání ze strany některých europoslanců jak a pro co vlastně hlasovali. Takže snad naposledy obtěžujeme naše příznivce a čtenáře pokusem o co nejobjektivnější shrnutí věci:

Pro pochopení podstaty je zásadní vědět, že hlasování standardně probíhalo nejdříve po jednotlivých bodech rezoluce a následně proběhlo závěrečné hlasování o rezoluci jako celku. Někteří europoslanci sice nejdříve hlasovali v dílčím hlasování proti konkrétnímu bodu 8 s požadavkem povinných kvót, když ale v rezoluci zůstal, hlasovali pro tuto rezoluci jako celek, tedy i pro bod 8 s požadavkem povinných kvót.

Je to rozdíl? Je to podstatný rozdíl? To musí nejspíš každý posoudit sám.
V jistém pohledu rozdíl najít můžeme a podle toho i hlasování jednotlivých europoslanců ohodnotit:

Europoslanci za ČSSD: OLGA SEHNALOVÁ, PAVEL POC, MIROSLAV POCHE a Jan Keller (ten později vznesl námitku, že chtěl hlasovat proti), hlasovali PRO v dílčím hlasování o bodu 8 rezoluce obsahující požadavek zavedení povinných kvót. A pak ještě samozřejmě pro rezoluci jako celek s tímto bodem.
U těch ze tedy jednoznačně konstatovat naprostou podporu kvót. Protože fakticky VÍCE JIŽ PODPORU KVÓT HLASOVÁNÍM VYJÁDŘIT NEMOHLI.

Europoslanci za TOP09: Luděk Niedermayer, Stanislav Polčák, Jaromír Štětina a za KDU-ČSL: Pavel Svoboda, Michaela Šojdrová, Tomáš Zdechovský nejdříve hlasovali PROTI (či se alespoň zdrželi) bodu 8, který požaduje zavedení povinných kvót. V závěrečném hlasování ale hlasovali pro rezoluci jako celek i s tímto bodem.
U těch lze tedy konstatovat, že nejdříve projevili snahu proti kvótám hlasovat, ale konečným hlasováním o rezoluci jako celku kvóty stejně podpořili. Z jakého důvodu už nebudeme spekulovat. Opět, ať každý posoudí sám.

Ostatní europoslanci kvóty nepodpořili v hlasování žádným z výše uvedených způsobů, jak si můžete ještě jednou ověřit v našem podrobném rozboru hlasování včetně odkazu na sjetinu hlasování.

http://www.ivcrn.cz/jak-hlasovali-nasi-europoslanci-pri-re…/

Diskuze:

Ještě jednou k hlasování našich europoslanců(k rezoluci obsahující i požadavek na zavedení povinných kvót na přerozdě…

Posted by Islám v České republice nechceme on 2. květen 2015

Související články

Islám v Evropě 2004 – 2015, kvóty, islamizac... Vyšlo na IVČRN dne 29.5.2015 (link) Lidé se ptají: "Jaké kvóty?" Tak si pojďme stručně shrnout, co se na nás chystá. Od 90. let 20. století je Z...
Euroelity zešílely! Pište vládě, českým poslancům ... Vyšlo na IVČRN dne 12.5.2015 (link) Evropská unie v rámci bezpečnostní operace (ve Středozemním moři) nepočítá s odesíláním imigrantů zpět do Afrik...
Otevřenými branami: Nucená kolektivní sebevražda e... Vyšlo na IVČRN dne 28.12.2015 (link) Nejlepší video tohoto roku s českými titulky je na světě. https://youtu.be/BUJIm6pgLBE Ze shrnutí událos...

Comments are closed.