Prorok Mohamed je pro muslima jediným a dokonalým příkladem, a to ve všech ohledech. V otázce náboženské praxe, v otázce válečnictví i v politice.

Vyšlo na IVČRN dne 11.8.2015 (link)

V EU je dle tajných služeb s Islámským státem spojených minimálně několik set lidí. Útoky na Charlie Hebdo, kodaňskou konferenci o svobodě a další spáchali lidé hlásící se k Islámskému státu. Tito lidé – stejně jako Islámský stát jako takový – nejsou z pohledu islámu extremisty. Jsou extremisty z našeho pohledu. Z pohledu islámu v zásadě následují příkladu svého proroka Mohameda a způsob, jakým vybudoval během třinácti let své impérium.

Samozřejmě můžeme diskutovat o jednotlivých detailech, ale v historických a náboženských zdrojích o životě Mohameda najdeme texty o vyvražďování lidí, o otročení lidí na dobytých územích, informace o následném obchodování s otroky, popisy diskriminace žen vůči mužům, i nemuslimů vůči muslimskému obyvatelstvu.

Islámský stát je pro mnoho muslimů nejlepším zřízením v současném světě ne proto, že by byli extremističtí či psychopatičtí. Islámský stát je pro spoustu muslimů tím nejlepším zřízením současného světa proto, že se nejvíce blíží popisu Arábie v dobách šíření islámu prorokem Mohamedem.

Prorok Mohamed je pro muslima jediným a dokonalým příkladem, a to ve všech ohledech. V otázce náboženské praxe, v otázce válečnictví, v politice. Je dokonalým milencem, manželem, přítelem. Otázkou tedy není, „kolik bojovníků ISIS do Evropy pronikne společně s válečnými uprchlíky“, otázkou je, kolik z Evropanů se stává dobrými muslimy. Kolik evropských muslimů opravdu následuje příkladu svého svatého muže a jak oddaně následují jeho pokyny. Mohamedovy příkazy jsou vcelku jasné – je třeba přivést k islámu každého člověka na zemi. A není nic úctyhodnějšího, než pro tento ideál bojovat.

http://news.ivcrn.cz/277-amerika-soudi-muze-za-vytvareni-male-isis-armady-v-new-yorku

pic_mohamed_false_prophet

Diskuze:

V EU je dle tajných služeb s Islámským státem spojených minimálně několik set lidí. Útoky na Charlie Hebdo, kodaňskou…

Posted by Islám v České republice nechceme on 11. srpen 2015

Související články

Tehdy jako nyní, lidé umírali na islám, ideologii ... Vyšlo na IVČRN dne 2.3.2015 (link) My, co jsme studovali islám, jsme věděli, že k vytvoření Islámského státu dojde. Došlo k tomu dříve, než se čeka...
„Kdokoli změní své náboženství, zabijte ho&#... Vyšlo na IVČRN dne 1.3.2015 (link) Po islamistických vraždách satiriků a židů v Paříži a v Kodani se rozhodli britští exmuslimové k hrdinskému gest...
„Činy jako ten v Paříži jsou integrální souč... Vyšlo na IVČRN dne 4.3.2015 (link) Mgr. et Mgr. Honza Werner v obsáhlém rozhovoru pro Parlamentní listy vysvětluje, proč byl pařížský útok na redak...

Comments are closed.