Šaría na mapách světa

Šaría je systém islámského práva odvozený z koránu, sunny a síry. Šaríu obhajuje vládní projekt Hate Free který propaguje Česká televize. Na následujících mapách si představíme, co znamená aplikace šaríe pro lidská práva v různých zemích světa. Zapamatujte si modré šaría státy z první mapy a porovnejte se třemi dalšími mapami.

Mapa 1 – Šaría v různých zemích světa

Podle šaríe v trestním i osobním právu fungují následující země: Mauritánie, Súdán, Saúdská Arábie, Jemen, Irák, Írán, Afghánistán, Pákistán, Brunej, Maledivy. Částečně též Nigérie (severní muslimská část). V trestní právu se však něco z ní uplatňuje i v dalších státech, jak si ukážeme na dalších mapách.
Šaría v zemích světa -mapa

Zdroj: Aplikace práva šaría podle zemí (anglická Wikipedie)


Mapa 2 – Trest smrti za ateismus (opuštění islámu)

Ateisty legálně vraždí v Mauritánie, Súdánu, Saúdské Arábii, Íránu, Afghánistánu, Pákistánu, Jemenu, Somálsku, Egyptě a samozřejmě v Islámském státu.
ateismus-mapaZdroj: Diskriminace ateistů (anglická Wikipedie, rok 2007)


Mapa 3 – Kamenování

Kamenování (třeba ateistů, gayů, znásilněných žen) je legální v: Mali, Súdánu, Saúdské Arábii, Jemenu, Iráku, Íránu, Afghánistánu, Pákistánu, Mauritánii, části Indonésie a muslimské části severní Nigérie, Bruneji, Somálsku. A samozřejmě v Islámském státu.
kamenovaniZdroj: Kamenování (anglická Wikipedie, rok 2013)


Mapa 4 – Zákony týkající se homosexuality

Za homosexualitu hrozí trest smrti v: Mauritánii, Súdánu, Saúdské Arábii, Íránu, Afghánistánu, Bruneji, části Iráku, severní muslimské části Nigérie. Samozřejmě také v Islámském státu.
lgtb-map
Zdroj: Zákony týkající se homosexuality (anglická Wikipedie, rok 2015)

Související články

„Osobnosti“ k šátkové aféře na našich ... Vyšlo na IVČRN dne 13.10.2014 (link) Na naší straně se vyslovují: Jan Janák, Jiří Mádl, Václav Klaus, částečně i Jiřina Dienstbierová Naprosto ...
Alegorie „ctností“ českého muslima Ja... Vyšlo na IVČRN dne 13.10.2014 /link/ Známý český muslim pózuje v ČR s halal uřezanými hlavami ovcí po muslimském svátku Al-Adhá. Na 90% se jedná o n...
Multikulturalismus, tenkou červenou nit islámu, v ... Vyšlo na IVČRN dne 13.10.2014 (link) Jak budou vypadat naše univerzity pokud nezredukujeme počet studentských víz a povolení k pobytu musel ze zemí O...

Comments are closed.