Šiřte salafismus a postavte se tmářství wahhábismu

Francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve apeloval na přední francouzské muslimské představitele, aby šířili „osvícený islám“, a postavili se tak proti tomu, co nazval tmářskými názory samozvaného Islámského státu (IS). (link na článek)

Komentář ke zprávě: Západní vládnoucí „elity“ jsou úplně mimo a neumí islám. Snad každý podporovatel ideje, že Islám v ČR nechceme,​ rozumí islámu 10krát více jak všichni politici u kormidla dohromady. Západ přikáže šířit „osvícený islám“, ale netuší co to je. Přitom má svůj akademický islám, který by šel srovnat nejlépe s neonacismem. Prostě začněme lhát o prorokovi Mohammedovi.

Udělejme z Mohammeda druhého Ježíše. Zatajme jeho masakry, sexuální deviace, sadismus a úchylnou etiku pouštního lupiče. Natočmě krásný dokument, kde bude šířit mír a vynechme ty špatné pasáže, kde se sekají hlavy. Jenže Korán, životopis Mohammeda a hadísy zůstavají stále stejné. Na Al Azharu se učí přímo v arabštině a nějaký akademický islám z Evropy pravdu nezmění. Navíc je akademický islám součástí jejich strategie a používá se při ziskávání konvertitů a celých společností.

Osvícený islám a věda

Osvícený islám je v podstatě salafismus, tj čistý islám, bez pozdějších úprav, který nyní na Západě rozkvétá a šíří sesalafi. Jeho pozadí stojí na univerzitě Al-Azhar. Vrací se zpátky ke kořenům posledního proroka Mohammeda a jeho společníků a nejbližších následníků jako byl například první Khalifa Abu Bakr, po kterém je pojmenován aktuální Khalifa Islámského státu. Jeho dialog byl v jeho době rozhodně účinný a tak po smrti Mohammeda sjednotil celé arabské území za jediný rok a všechny odpadlíky a ty, kdo nedodržovali islám pořádně, nechal zabít nebo vyhnat.

V otázce „vědy“, která k osvícenectví paří, se salafismus obrací ke „zlaté“ éře islámu, kdy byl na vrcholu filosoficky a vědecky. Islámské osvícenectví tedy používá svojí islámskou vědu. Ne naší Západní zkaženou vědu. Že to byl zlatý věk „navzdory“ islámu a spousta vědců byla „nemuslimů/konvertitů“ je jiná stránka věci. Stále se tedy jedná o osvícení do vědy a společnost z 8 – 13.století.

Salafisté versus wahhábisté versus Islámský státislam-history-salafi

Mohou se tedy salafističtí osvícenci vymezit proti Islámskému státu? Maximálně jako ke konkurenci. IS reprezentuje mix wahhábismu a salafismu okořeněný o islámské legendy a mystiku v jedné ideologii. Takže ve velké většině nemají proti postupům žádné argumenty. Můžou se přít o to, jestli zbořit hrobku Mohammeda nebo jestli Islámský stát dostatečně ověřuje, zda popravuje opravdové odpadlíky a zda je správně vykonáván Šaría soud.

-CG

Reakce je na přesdílený článek od CSPI.cz zde:

Francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve apeloval na přední francouzské muslimské představitele, aby šířili „osvícen…

Posted by Centrum pro studium politického islámu, Česká republika on Thursday, January 28, 2016

Originální článek:http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/67735/sirte-osviceny-islam-vybidla-francie-muslimske-vudce.html

Související články

Pane ministře, omluvíte se IVČRN? Vyšlo na IVČRN dne 4.á.2015 (link) ,,Vážený pane ministře, není to tak dávno, co jste se jako ministr pokusil urazit stovky lidí, kteří sympatiz...
Konflikty uprchlíků s policií, s občany hostitelsk... Vyšlo na IVČRN dne 4.8.2015 (link) Zatímco vlády EU, jednotlivých států, krajů i obcí se snaží prodávat ideu solidarity s "uprchlíky před válkou", ...
Doporučujeme aktuální číslo časopisu Epocha! Vyšlo na IVČRN dne 4.8.2015 /link/ Doporučujeme aktuální časopis Epocha, pravdivě se rozepsali o islámském terorismu, krátce popsali Islámský stát,...

Comments are closed.