10 let vězení plus 1000 ran bičem plus pokuta, to je Saúdská arábie 21. století

Vyšlo na IVČRN dne 1.9.2014 (link)

Saudský bloger a sekularista Raif Badawi.

Dnes mu to definitivně odklepli: 10 let vězení, 1000 ran bičem a pěknou pokutu za “urážku islámu”, v zemi, jež zasedá ve “Výboru pro lidská práva” OSN.

Nepomohla ani podpisová akce Amnesty International.

Jeho fotografii by si měl dát každý jelitář lezoucí saudskému režimu do zadnice na plochu svého monitoru, aby ho to denně fackovalo. A že jich je!

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2623124/Saudi-court-sentences-liberal-blogger-ten-years-jail-1-000-lashes-orders-pay-133-000-fine-insulting-Islam.html

Diskuze k článku viz link FB nahoře

—————

IVČRN se tomuto hrdinovi nedávno věnovala ve svém článku (link zde)

10525994_10152647075262938_1262619045148555824_n

Po historické postavě polského krále přináším ISLÁMOFOBA DNE – žijícího a perzekuovaného saudskoarabského bloggera, vězně svědomí a žijící obžalobu nelidskosti a blbství jedné z nejhorších teokracií naší doby.

Mladý muž (nar. 1982) založil před pár lety webovou stránku “Free Saudi Liberals”, svobodní saudští liberálové, na níž kritizoval zkostnatělost saudského režimu. Za to byl poprvé zatčen roku 2008, obviněn z odpadlictví od víry – za což je v jeho zemi trest smrti – ale po pár dnech propuštěn. Úřady ho nicméně začaly šikanovat, zmrazili mu účty, k šikaně se přidala rodina jeho tchána, jež žádala soudy o nařízený rozvod na základě zeťova špatného islámování.

Druhé a vážnější zatčení přišlo v červnu 2012. Obvinění – “urážka islámu skrze elektronická média” – i návrh na trest smrti ilustrují bizarní hnusobu současného islámu, který kombinuje nejbarbarštější středověk a moderní technologie. Něco podobného můžeme čekat, pokud islám zvítězí v západní Evropě. Vězně svědomí se kupodivu zastaly mezinárodní organizace (Human Rights Watch a Amnesty International). Podle AI je i na saudské poměry poněkud příliš odsoudit k smrti člověka, “jehož jediným proviněním bylo, že na svém webu umožnil společenskou debatu”.

Badawi byl nejdřív souzen nižším soudem, a to za zločiny “zřízení webové stránky ohrožující veřejnou bezpečnost”, “zesměšňování náboženských osobností” a “překročení hranic poslušnosti”. Soudce ale předal věc vyššímu soudu, v jehož kompetenci bylo soudit hrdelní zločin odpadlictví. Následovalo přehazování případu mezi soudy – důkaz, že i saudské soudy se zalekly mezinárodního tlaku? Celý případ skončil v květnu 2014, odsouzením k 10 letům vězení a 1000 ranám bičem, vypláceným ovšem postupně, aby si vězeň opravdu užil. (Cílem takových postupů je odsouzence zlomit). Krom toho má zaplatit pokutu 1 000 000 riálů (asi 267 000 $).

Krátce na to byl zatčen i Badawiho obhájce Waleed Abulkhair, který založil jinou “zločineckou” organizaci, “Monitor of Human Rights in Saudi Arabia”, Saudskoarabský monitor lidských práv. Vytáhli na něj paragrafy “založení nepovolené organizace” a “porušení věrnosti vladaři”. Šeptá se ovšem, že hlavním důvodem byla jeho brilantní obhajoba Badwiho, která režim vylekala.

Samotný Badawi, hnijící nyní v saudském kriminále, o sobě tvrdí, že samozřejmě JE muslim – jinak by dostal horší trest, než dostal – ale že “každý má právo věřit, nebo nevěřit”.

Případ není důležitý jen jako důkaz saudského barbarství. Exisence Badawiho a Abulkhaira zároveň dokazuje, že islámská nákaza JE LÉČITELNÁ, že i uvnitř nejhorších teokracií se najdou lidé, schopní lidského citu a morálních pohnutek, že problémem opravdu není národnost nebo rasa, ale jen míra alláhovského fanatismu.

Snad se dožijeme doby, kdy typickým Arabem bude někdo jako Badawi, a ne někdo jako hrdlořezové z ISIL…

Komentáře

comments

SDÍLET
Přechozí příspěvekBeslan – 10 let
Další příspěvekStánkařovy zkušenosti