Muslimští mladíci dostali dvouměsíční trest za bití ženy kovovým řetězem do obličeje

Ohodnoťte toto post

Kodaň / Dánsko – Vracíme se k případu Nanny Skovmand (23 let), která byla společně se svým přítelem Madsem napadena třemi přistěhovalci druhé generace v Kodani, v Dánsku. Na štedrý den, 24. prosince 2014 dopoledne se Nanna a Mads vraceli domů a ve čtvrti Enghaveplads, jež je známa vysokou koncetrací muslimského obyvatelstva, byli napadeni a brutálně zbiti, mimojiné kovovými řetězy a skleněnou lahví do hlavy včetně obličeje. Pachatelé jsou již zpět na svobodě.

Konflikt vyprokoval mladík, který začal kroužit kolem procházejícího páru na kole a pokřikoval na Madse: „Co chceš? Máš problém?“.

Poté mladík slezl z kola a fyzicky Madse napadl. Nejprve udeřil Madse do hlavy skleněnou lahví. Vzápětí ze sklepa přiběhli další dva mladíci – přistěhovalci. Ti začali Madse bít řetězy na zamykání skútrů a motocyklů. Mads, který ležel na zemi a snažil se bránit kopancům a úderům řetězů křičel na Nannu, aby utekla. Ta se ovšem bála, že útočníci jejího přítele zabijí, takže se jej snažila chránit. I jí mladíci srazili k zemi a byli kovovými řetězy do obličeje.

Mladíkům byl soudem vyměřen nepodmíněný trest ve výši dvou měsíců. Dnes již jsou z vězení zpět na svobodě. Jeden z nich (marockého původu) byl též odsouzen k podmíněnému vyhoštění.