Al Azhar a ISIS – Příčina a následek

Sheikh Mohammed Abdullah Nasr
Šejk Mohammed Abdullah Nasr
Al Azhar a ISIS: Příčina a následek – přeloženo z http://www.raymondibrahim.com/2015/11/18/al-azhar-and-isis-cause-and-effect
Šejk Muhammad Abdullah Nasr, vzdělanec v islámském právu a absolvent egyptské univerzity Al Azhar – pravidelně uváděné jako nejprestižnější islámská univerzita na světě – nedávno odhalil tuto univerzitu v televizním rozhovoru.
Potom co byl dotázán, proč Al Azhar, která má ve zvyku odsuzovat sekulární myslitele jako neislámské, odmítla odsoudit Islámský stát jako neislámský,
šejk Nasr řekl:
“Nemohla [odsoudit Islámský stát jako neislámský]. Islámský stát je vedlejší produkt programů Al Azhar. Může Al Azhar odsoudit sama sebe jako neislámskou? Al Azhar říká, že tu musí být chalífát a že pro muslimský svět je povinností [nastolit ho]. Al Azhar učí právo o odpadlictví a zabíjení odpadlíků. Al Azhar je nepřátelský k náboženským menšinám a učí věci jako nebudování kostelů atd. Al Azhar podporuje institut Džizja(Jizyah) [vybírání poplatku od náboženských minorit]. Al Azhar učí kamenování lidí. Může tedy Al Azhar odsoudit sama sebe také jako neislámskou?”
alazharmosque
Al Azhar mešita

Nasr se připojil k rostoucímu sboru kritiků Al Azharu. Minulé září, v rozhovoru jak Islámský stát upaluje za živa některé své oběti – nejznámější případ je jordánský pilot – Egyptský novinář Yusuf al-Husayni podotkl ve svém satelitním pořadu, že “Islámský stát jen dělá to, co Al Azhar učí… a nejjednodušší příklad je Ibn Kathirův ¤Začátek a konec¤.”

Ibn Kathir je jedním z nejvěhlasnějších učenců sunnitského islámu; jeho Začátek a konec jsou autoritativní dějiny islámu a hlavní téma na Al Azharu. Je také plný muslimů, počínaje Mohamedem, páchajícím ten druh ukrutností, co páchají Islámský stát a další islámské organizace a osoby.
V únoru egyptský politický spisovatel Dr. Khalid al-Montaser odhalil, že Al Azhar vybízela k nepřátelství k nemuslimům, konkrétně koptským křesťanům a dokonce popouzela k jejich vraždění.
Užaslý Montaser:
“Je to možné v této citlivé době – když vraždící teroristé zakládají na textech a výkladech takfíru [obvinění muslimů z odpadlictví] vraždy, masakry a uřezávání hlav – že magazín Al Azharu nabízí zdarma knihu, která každých několik řádek zakončuje “kdokoli nevěří [nemuslim], sražte mu hlavu”?
 
Prestižní islámská univerzita – která roku 2009 spoluhostila projev U.S. prezidenta Obamy “Nový začátek” – dokonce vydala knížku zdarma napsanou k dokázání, že křesťanství je “selhané náboženství“.
Krátce, fenomén známý jako “ISIS” není přechodné vybočení v islámu, ale vedlejší produkt toho, co je považované za normální myšlení na Al Azharu – islámské nejprestižnější univerzitě na světě.

Komentáře

comments