Apologetka islámu le Penová: je třeba rozlišovat mezi islámem a náboženským extremismem

Vyšlo na IV4.6.2015 (link)

Marine_Le_Pen_officialOtočila Le Penová o 180 stupňů, nebo se to dalo čekat? Jan Werner o rozdílech mezi le Penovou, které “nevadí islám, ale vadí cizinci”, a Geertem Wildersem, který to vidí přesně opačně.
“Marine le Pen není žádnou kritičkou islámu, ale prachobyčejnou kritičkou imigrace. Opakovaně se vyjádřila v tom smyslu, že „je v otázce islámu méně radikální, než Wilders“, že „proti islámu jako takovému nic nemá“ a že „si nemyslí, že by byl islám neslučitelný s demokracií“. Nechť mi jakýkoliv soudný člověk řekne, jak je možné člověka, který je autorem takových výroků, považovat za „kritika islámu“?
Jen pro zajímavost: výroky Le Penové o tom, že ona proti islámu vůbec nic nemá, spadají zpátky do roku 2013. To je, domnívám se, již poměrně dlouhá doba k tomu, aby řada lidí mohla učinit určitou sebereflexi a přestat tuto prachobyčejnou kritičku imigrace chápat jako kritičku islámu. Stejně tak je zřejmé, že dávat vedle sebe do stejného ranku Wilderse právě s Le Penovou, je zcela zcestné. Geert Wilders je onen typ politika, který je podle le Penové v otázce islámu „radikální“. V čem je radikální? Inu v tom, že, na rozdíl od le Penové, „proti islámu jako takovému něco má“. Wilders vidí samotné jádro a podstatu islámu negativně a islám jako takový považuje za xenofobní, netoleranní, nesnášenlivou a lidská práva pošlapávající ideologii / náboženství / whatever.

http://www.osacr.cz/…/apologetka-islamu-le-penova-je-treba…/

Diskuze:

Otočila Le Penová o 180 stupňů, nebo se to dalo čekat? Jan Werner o rozdílech mezi le Penovou, které “nevadí islám, ale…

Posted by Islám v České republice nechceme on 14. červen 2015

Komentáře

comments