Ashraf Fayadh. Odsouzen k smrti za opuštění islámu a propagaci ateismu. Snížení trestu na 8 let a 800 ran bičem

Aktualizován 20.2.2017 – Rozsudek byl v únoru 2016 změněn na 8 let a 800 ran bičem. V lednu roku 2017 byl také oceněn organizací “PEN International” jedním ze dvou vítězů v Oxfam Novib/PEN ceně za svobodu projevu.- zdroj
Jeho báseň byla přednesena i na sněmu pro lidská práva u OSN – zdroj
Autor:Ashraf Fayadh překlad IVČRN

Proroci jsou vysloužilí
tak nečekej, že pro tebe bude nějaký vzkříšen.
A pro tebe,

 pro tebe pozorovatelé přinesou jejich denní reporty
a vydělají jejich velké odměny.
Jak moc peněž je potřeba
pro život v důstojnosti.
Prophets have retired
so do not wait, for a prophet to be resurrected for you.
And for you,
for you the observers bring their daily reports
and earn their high wages.
How much money is necessary
for a life of dignity.

”الأنبياء تقاعدوا..
فلا تنتظروا نبيا يبعث لكم.. ومن أجلكم
من أجلكم يقدم المراقبون تقاريرَ يومية
ويتفاضون أجوراً عاليةً
كم هو المال ضروريٌ
من أجل حياة كريمة”

https://www.theguardian.com/world/2016/feb/02/palestinian-poet-ashraf-fayadhs-death-sentence-overturned-by-saudi-court

A teď od začátku:

Odsouzen k smrti za opuštění islámu a propagaci ateismu. V zemi, která předsedá panelu rady pro lidská práva při OSN a je velkým spojencem EU a USA. Politici, za prachy z ropy jste prodali i jeho život, jste zodpovědní.

Ashraf Fayadh byl zadržen nábožensko

u policií v roce 2013 v jihozápadní Saúdské Arábii. Původní verdikt soudu – čtyři roky vězení a 800 ran bičem, byl před pár dny změněn na trest smrti.

Saúdská Arábie je teokratická diktatura, zcela řízená náboženskými zákony a autoritami, soudci jsou ultrakonzervativní islámští “duchovní”. Urážka náboženství, včetně rouhání a odpadnutí od islámu znamená smrt. Ateismus je postaven na roveň terorismu. Za držení Bible v zemi hrozí i trest smrti.

Tento fundamentalismus (wahábbismus/ salafismus) Saúdové ve velkém vyvážejí k nám do Evropy, finančně podporují mešity, radikální kazatele. Bez nich by nevznikl ani Islámský stát. Takže díky pokrytectví politiků si u nás pěstujeme vlastní nepřátele… Salafismus nám už tak přerostl přes hlavu, že ho nelze potlačit. Následky vidíme dnes a denně.


Chcete vědět víc?

Nejznámějším saúdským disidentem je Raif Badawi, otec tří dětí, odsouzený za vedení diskusní internetové stránky a za přesvědčení, že lidé všech vyznání a ateisté jsou si rovni… k 10 letům vězení, 1000 ranám bičem a pokutě ve výši 1 milion saúdských rialů (přibližně 6 milionů Kč). https://www.ivcrn.cz/raif-badawi-islamofob-dne-zijici-perze…/

V zemi se teď blíží poprava Ali Mohammeda al-Nimra, který byl odsouzen k trestu smrti za účast na demonstraci. Chlapci má být setnuta hlava a pak má být jeho tělo ukřižováno. http://svobodneforum.cz/spojenec-zapadu-saudska-arabie-bar…/

Fayadh je významnou osobností mezi umělci, kteří navzdory islámským předpisům malují, píší a skládají hudbu a prezentují svoje práce na evropských výstavách. V Saúdské Arábii je kino zakázané a neexistují žádné umělecké školy. Proces je nejspíš vykonstruovaný, s cílem odradit lidi od takových neislámských aktivit. A pokud se potřebujete někoho zbavit, je to v Saúdské Arábii jednoduché.
Vícew informací: http://www.osacr.cz/…/trest-smrti-za-sireni-ateisticke-pro…/

http://www.theguardian.com/world/2015/nov/20/saudi-court-sentences-poet-to-death-for-renouncing-islam

 

Odsouzen k smrti za opuštění islámu a propagaci ateismu. V zemi, která předsedá panelu rady pro lidská práva při OSN a…

Posted by Islám v České republice nechceme on 23. listopad 2015

Komentáře

comments