Až útok hackerů probírá dočasně z letargie proteovský a inefektní ČHV

Vyšlo na IVČRN dne 14.10.2014 (link)

Helsinské výbory vznikly ještě před revolucí v osmdesátém devátém a tenkrát dávaly smysl. Dnes jde již jen o jedovaté hnízdo sluníčkářských ultras – například v letech 2008-13 Českému Helsinskému výboru šéfovala nám nechvalně známá ANNA ŠABATOVÁ, aby jí loni nahradila podobně zběsilá Táňa Fišerová.

Když uz jim teď nefunguje web, chudinkám, mohli by se rozpustit komplet a natrvalo.

Tenhle email aktuálně rozesílají:

Dobrý den,
sdělujeme, že webové stránky, facebook ČHV i můj osobní e-mail i email naší pracovnice byly zhruba před dvěma týdny postupně napadeny skupinou neo-nacistických hackerů ze skupiny kolem rasistického webu white-media.info. Odcizili a změnili hesla, na web/facebook ČHV i můj osobní umístili nenávistné a výhrůžné vzkazy a rasově motivované obrázky. Z mého osobního mailu ukradli osobní data/poštu atd a postupně to zveřejňují.
Museli jsme zablokovat web ČHV. Bohužel jsou zavirované stránky, pracovní počítače a zřejmě monitorují i maily atd., takže pracujeme ve velice nouzovém režimu. Nevíme, jak to dlouho potrvá, než web znovu obnovíme.
Prosíme o šíření mezi klienty a další zainteresované osoby, aby jednak věděli, že naše poradenské kapacity jsou nyní limitovány, zároveň, že jde o hrozbu, o které by se mělo více věnovat pozornost, neboť nikdo ani žádná organizace, jimž se svojí činností znelíbí není před nimi bohužel v bezpečí.
Jakmile to bude možné, budeme usilovat o změny, které zamezí takovouto trestnou činnost páchat a tyto stránky provozovat a uvítáme jakoukoliv podporu této snaze. Víme, že v minulosti byla řada lidí od této skupiny rovněž napadena, ale zatím ji nikdo nezastavil.
Více info zde:
Neonacisté opět zaútočili na neziskové organizace. Napadli stránky ČHV a Amnesty International
http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/hackeri-opet-zautocili-na-neziskove-organizace-napadli-stranky-chv-a-amnesty-international
White Media: Kvůli americké svobodě projevu na webu bují český ultrapravicový extremismus
http://domaci.ihned.cz/cesko/c1-60537240-white-media-kvuli-americke-svobode-projevu-na-webu-buji-cesky-ultrapravicovy-extremismus
Děkujeme za pochopení. S pozdravem
Mgr. Lucie Rybová
ředitelka/director
Český helsinský výbor/Czech Helsinki Committee
Štefánikova 216/21
Praha 5 150 000

Diskuze k článku viz link FB nahoře

Komentáře

comments