Bagety Crocodille již brzy budou obsahovat maso z umučených zvířat. Firma si žádá o halal certifikaci.

Vyšlo na IVČRN dne 6.5.2015 (link)

via STOP HALAL CZ Bagety Crocodille již brzy budou obsahovat maso z umučených zvířat.

https://www.facebook.com/StopHalalcz/posts/848685991833653

Crocodille_bagetySpolečnost Crocodille ČR https://www.facebook.com/crocodille.company, spol. s.r.o. se v rámci své expanze neštítí prodávat v bagetách maso ze zvířat zabitých bez omráčení.

V současné době aktivně pracuje na získání islámské Halal certifikace http://www.zijemevzahranici.cz/katalog-export…/crocodille-cr.
V případě získání tohoto označení budou muset ve svých výrobcích používat vše v souladu s islámskými pravidly, tedy včetně používání masa ze zvířat, která před usmrcením nebyla omráčena. Ve všech evropských zemích je přitom takový způsob porážky zakázaný, neboť prokazatelně usmrcení bez omráčení je pro zvíře bolestivější a déle trvající než klasická forma porážky. Výjmky ze zákona jsou umožněny jen v některých státech Evropy, na základě výjimek pro náboženské rituály. Tyto výjimky jsou dosud umožněny i v naší zemi, kde každý rok je tak díky tomu poraženo přibližně 100 000 kusů zvířat.
Jedním z rizik rituálních porážek je i zvýšené riziko kontaminace potravin nebezpečnými bakteriemi, včetně potenciálně smrtelných.
Islámská certifikace nezvyšuje kvalitu potravin, je pouze prokázáním, že výrobce dodržuje soulad s islámským právěm Šária a zároveň platí za získání certifikátu poplatek místní muslimské obci. Poplatky tak pomáhají šířit islám a jsou součásti taktiky Džihádu v zemích, kde není islám většinovým náboženstvím. Peníze získané od některých certifikátorů jsou používány na podporu terorismu.
Jedním z dalších negativních aspektů produktů s označením Halal je, že k jejich konzumaci jsou nepřímo nuceni i příslušníci jiných vyznání, včetně ateistů. Nepřímo se tak podílejí na islamizaci naší země, i když je to proti jejich morálním principům.
Na druhou stranu ovšem na našem trhu funguje několik nadnárodních řetězců, které se zavázaly dodržovat vysoké standardy, a proto neprodávají pod svou značkou maso ze zvířat poražených bez omráčení.

2015-05-06_14-54-50

Diskuze:

via STOP HALAL CZ Bagety Crocodille již brzy budou obsahovat maso z umučených zvíř…

Posted by Islám v České republice nechceme on 6. květen 2015

Komentáře

comments