Bezhlavá těla v ulicích Kobani. Džihádisté nás masakrují, líčí uprchlíci

Vyšlo na IVČRN dne 15.10.2014 (link)

LIDOVÉ NOVINY překvapují termínem “džihádisté”, dokonce ani nepíší, že “džihád nemá nic společného s islámem”.

Vypadá to, že tuzemská mediální scéna se probírá z letargie, či spíše z narkotického spánku.

http://www.lidovky.cz/bezhlava-tela-v-ulicich-kobani-dzihadiste-nas-masakruji-lici-uprchlici-1z5-/zpravy-svet.aspx?c=A141014_165447_ln_zahranici_msl

Probíhající bitva o město Kobane mezi Kurdy a islámským státem může být klíčovým okamžikem islámského džihádu.

Kurdové jsou indoevropské etnikum na území jihovýchodního Turecka, na severovýchodě Sýrie a severozápadě Iráku a západě Iránu. Jsou většinově muslimové, avšak vlažní muslimové, kteří nenávistný kult ořezali o nejhorší zvěrstva a zachovali si řadu ze svých předchozích zvyků.

Kurdům vlažný přístup k islámu dlouho procházel. Islám v jimi obývaných státech postupně vyhníval a 20. století přineslo téměř sekulární Turecko, v Sýrii a Iráku nejdříve udělaly pořádek Evropské mocnosti a následovaly sice diktátorské, přesto však celkem sekulární režimy. Kurdové si i tak zakusili hodně příkoří, po pádu Saddáma Hussajna však v Iráku získali autonomii, v Sýrii během občanské války defakto to samé.

V roce 2014 však vznikl Islámský stát – chalífát. Ten má v říjnu 2014 již 30 000 až 100 000 mudžáhidů a z celého světa stále přicházejí další vyznavači sunnitského islámu, kteří se snaží dobýt strategická místa a vládnout zabranému území přesně dle Koránu. Islámský stát jak otevřený vřed roste na území bývalé Sýrie a Iráku a rozpíná se na všechny strany, nyní nejvíce na sever do kurdských oblastí.
Proč na sever? Protože chce mít co nejdelší hranici s Tureckem. Turecko v rámci Osmanské říše před I. světovou válkou vládlo chalífátu, řada Turků o sekulární stát ztrácí zájem a společná špatně kontrolovaná hranice by byla pro Islámský stát obrovským přínosem, snáze by z Evropy do Islámského státu přicházeli další bojovníci, potraviny a zbraně. Turečtí vojáci by byli zdemoralizováni černými vlajkami, vlajícími u jejich hranic a ti zažraní do islámu by linii přebíhali, možný je i naprostý rozvrat Turecka dle syrského scénáře.
Mezi Tureckem a Islámským státem leží pruh země – oblast ovládaná Kurdy. Islámský stát se k Turecku snažil dostat v létě přes území severního Iráku, narazil však na oblast nemuslimských Jezídů. Ty, zcela dle pravidel Koránu, začal vyhlazovat, což už Západní civilizace nedokázala ignorovat a USA podnikly sérii náletů, které v této oblasti džihád zastavily. Islámský stát to tedy zkusil přes severní Sýrii, kde byl mnohem úspěšnější. Jen v oblasti města Kobane bylo obsazeno 350 obcí a měst. Drtivá většina Kurdů z oblasti prchla do Turecka. Dlužno připomenout, že ani před nacisty nikde neutíkalo tak vysoké procento obyvatel, Kurdové tedy dobře chápou, co by je za jejich nedostatečné muslování čekalo.

Ale kurdští bojovníci zůstali. Přibližně 1500 bojovníků včetně kurdských žen statečně brání Kobane proti 4000 až 9000 džihádistům. Kobane je provinční město s 44 000 obyvatel, hned za městem se táhne turecká hranice.

Smyčka kolem Kobane se postupně utahuje. Zoufalí Kurdové se uchylují k islámským tradicím známým z Izraele – 5. října sebevražedná kurdská bojovnice zabila při výbuchu deset džihádistů. 6. října vstoupila vojska islámského státu do východní části města a byla zde vyvěšena černá vlajku smrti – vlajka islámského státu. Následující ráno je Kurdové zatlačili, v čemž jim pomohly americké nálety. 8. října však džihádisté opět postoupili a o den později již okupovali třetinu města. Opevněnou policejní stanici zničili sebevražedným útokem a poté ji obsadili. Následoval nálet USA na stanici a obsadili ji Kurdové. 10. října džihádisté dobíjí centrum města a pomocí sebevražedného útoku obsazují Velkou mešitu. 11. října kontroluje islámský stát polovinu města. 12. října některé oblasti obsazují opět Kurdové. 13. října džihádisté kontrují třemi koordinovanými sebevražednými útoky a snaží se odříznout Kobani od hranic s Tureckem a tak naprosto obklíčit. 15. října se objevují zprávy o masakrech v ulicích ze strany džihádistů, ale také informace o dílčím postupu Kurdů…

Situace v Kobani může připomínat bitvu o Stalingrad. Boje trvají dlouho, bojuje se o každou ulici, frontová linie se posunuje tam a zpátky. Rusové ve Stalingradu měli heslo “za Volhou není země”, v Kobani “za tureckou hranicí není země”. Situace je však mnohem beznadějnější. Přes Volhu každou noc proudily čerstvé jednotky, potraviny, zbraně a munice. Turci Kurdy nenávidí, snaží se bránit kurdským bojovníkům a materiálu dostat se do Kobani. v Turecku propukly kurdské nepokoje, kde byly policií zabity desítky Kurdů (Dovedete si to představit v ČR?). Kurdové jsou nespokojeni s laxním až přátelským postojem Turecka k Islámskému státu. USA přiznávají, že letectvo není schopné Kurdům výrazně pomoci (!!!).

Pokud se Kurdští bojovníci a zbytek civilistů dostanou do obklíčení, Islámský stát se opět pochlubí videem, kde uřezává hlavy, kde jsou desítky lidí nahnáni do výkopů a stříleni. Na to je islám hrdým, tím získává ty největší zrůdy z celého světa do svých džihádistických vojsk.

A to se děje nyní, v roce 2014, pouze 2500 km od Prahy. Lidem jako my, co měli tu smůlu, že v jejich blízkosti začal islám prožívat svou obrodu. Za laxního přístupu Západní civilizace. Držme Kurdům palce, bojují i za nás.

http://en.wikipedia.org/wiki/Siege_of_Koban%C3%AA

1002642_10152812920007938_6820689694038725427_n

Frajerky z KOBANE. Jde jim o všechno a dávají do toho všechno.

Držíme palce a dejte džihádistům co zaslouží!

https://www.facebook.com/pages/كلنا-كوباني-Em-hemî-Kobanê-ne/830368473641066

Diskuze k článku viz link FB nahoře

Komentáře

comments