Blog Jiří Novák: Spolupráce mezi EU a ISIS nebyla nikdy lepší než teď

Vyšlo na IVČRN dne 9.6.2015 (link)

Natvrdo o absurditě dnešní doby:

http://jirinovak1.blog.idnes.cz/c/465100/spoluprace-mezi-eu-a-isis-nebyla-nikdy-lepsi-nez-ted.html

“Zatímco ISIS naloďuje své vycvičené bojovníky do lodí s uprchlíky mířící do Evropy, EU se pomocí kvót snaží rozdělit tyto lidi rovnoměrně do všech zemí Unie.

Islámský stát se netají tím, že jedním z jeho blízkých cílů je dobýt Evropu. Minimálně od začátku tohoto roku se v médiích začaly objevovat zprávy, že ISIS plánuje, že prostředkem k tomuto cíli bude námořní spojení mezi Evropou a Libyí (1). Nyní Islámský stát v Libyi operuje a dle všeho kontroluje přepravu uprchlíků z Libye do Evropy (2). Od pašeráků pobírá podíl na zisku a mezi migranty mířících do Evropy infiltruje své vytrénované bojovníky (3, 4).
Náměstek Europolu a bývalý policejní prezident Oldřich Martinů sdělil v rozhovoru pro DVTV, že bezpečností složky na území EU mají problém islámské teroristy odhalit a sledovat (4). To proto, že tito lidé pracují v malých skupinkách, na internetu užívají šifrovanou komunikaci, nepáchají jinou trestnou činnost a celkově se snaží chovat nenápadně (spící buňky). Islámské teroristy vmíchané mezi uprchlíky je téměř nemožné odhalit. Rozhodně to nebudou lidé, kteří by po příjezdu do Evropy tropili výtržnosti či jinak na sebe upozorňovali. Jejich cílem je nenápadně zapadnout, splynout s okolím a být připraveni pro pozdější akce.
Přestože tyto skutečnosti jsou EU známy, nebere je ve své praktické politice vůbec v úvahu. Namísto, aby EU zabránila jakýmkoliv způsobem tomu, aby se nelegální migranti společně s džihádisty na území Evropy vůbec dostali, lodě s tisíci nelegálních utečenců proudí k evropským břehům. Průběžný cíl ISIS, to je dostat své lidi v hojném počtu do Evropy, je za aktivní pomoci EU naplňován.
EU nejenže selhává v zabránění nelegálním migrantům ve vstupu na své území, ale navíc se snaží tyto migranty pomocí kvót rovnoměrně rozdělit do všech členských zemí. S tím by mělo dojít i k rovnoměrné distribuci džihádistů po celém území EU. Jestli je toto zásadní komplikace pro plány ISIS, je těžko říci. Spíše se zdá, že teroristé musí být vstřícností EU mile zaskočeni. K dokonalosti chybí snad jen to, že by se EU ISIS zeptala, zda kvóty odpovídají i jejím představám na počet muslimských teroristů na území toho kterého státu. Avšak vzhledem k naprosté prostupnosti hranic mezi státy EU je patrné, že otázka výše kvót pro jednotlivé státy je pro ISIS podružná.
Spolupráce mezi EU a ISIS nebyla tedy nikdy lepší než nyní. EU vychází plánům ISIS naprosto vstříc. Islámští teroristé se dostávají na území EU v počtech, o kterých se ISIS snad ani nesnilo. EU neplní své bezpečnostní funkce vůči obyvatelům jednotlivých zemí. Díky schengenskému systému členské země nemohou zajistit samy své hranice a ochránit své občany před neblahými důsledky nelegální imigrace z islámských zemí řízené ISIS. Zřejmě je na čase se ptát, zda a jak dlouho je tento stav pro nás udržitelný.
Odkazy
1. http://rt.com/news/233335-isis-islamic-libya-europe/
2. http://www.nytimes.com/2015/06/01/world/africa/western-officials-alarmed-as-islamic-state-expands-territory-in-libya.html?_r=0
3. http://www.bbc.com/news/world-africa-32770390

4. http://video.aktualne.cz/dvtv/namestek-europolu-hrozba-utoku-v-evrope-je-relativne-velka/r~da804ed203ad11e5bc3a0025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-20″

is45

Diskuze:

Natvrdo o absurditě dnešní doby. http://jirinovak1.blog.idnes.cz/c/465100/spoluprace-mezi-eu-a-isis-nebyla-nikdy-lepsi-nez-ted.html

Posted by Islám v České republice nechceme on 9. červen 2015

Komentáře

comments