Mnichov, Německo. Dnes u nás v ulici otevřeli novou kebabárnu. Měla jsem sto chutí se jít zeptat, zda-li mají i vepřový kebab, tak jak to dělají naši kolegové v Čechách. Po pár chvilkách váhání jsem to nakonec neudělala.

Rozhodnutí mělo hned několik důvodů – ano jsem tak trochu srab. Ono totiž bojovat proti islámu v zemi, která se už napůl hrbí, je velice obtížné.

Ve vítačské říši Angely Merkelové jsou schopní se veřejně ozvat proti mainstreamové propagandě opravdu jen skuteční hrdinové. Za hrdiny dnes považuji všechny členy a podporovatele pranýřované AfD (Alternativy pro Německo), jediné strany, která otevřeně mluví o nebezpečí politického islámu a která prosazuje nastavení nových pravidel týkajících se migrace, která požaduje, v případě dalšího selhávání Schengenu, kontrolu německých hranic.

Dalším hrdinou je Michal Stürzenberger, který právě teď čelí rozsudku 6 měsíců vězení za zveřejnění ilustračního obrázku k článku, který historicky dokládá spojení islámu a Hitlerova národního-socialismu. Takové politické procesy nemají v novodobé německé historii obdoby a je možné, že naše německé sousedy čekají opravdu krušné časy.

Tím nechci naznačovat, že by mi po častých dotazech na vepřové v německých halal občerstveních hrozilo vězení, ale tak nějak jsem v takovém dusném prostředí ztratila chuť cokoliv podnikat.

Kritika politického islámu je v Německu v plenkách a každý, kdo islám veřejně kritizuje je pronásledován.

O to víc mě těší situace, která je u nás v České republice. Velice pěkně ji znázornila diskuse pod článkem v Reflexu, který volal po diskusi a ptal se, zda-li může mít doktor v čekárně vyvěšený znak anti-islámu, přeškrtnutou mešitu, všeobecně známý znak skupiny Islám v České republice nechceme. Když pominu nejrůznější názory na etiku doktora, tak se z debaty jasně vyprofilovala dvě, dnes již všeobecně známá fakta: 1. islám není rasa, 2. Islám je nebezpečná ideologie.

Domnívám se, že práce nás všech, kdo na nebezpečí politického islámu ukazovali a neustále poukazují, nese již dnes své ovoce a můžeme se, každý podle svých zásluh radovat, že práce nebyla a není marná.

Ráda bych tak poukázala na fakt, že i díky rozštěpenosti jednotlivých anti-islámských skupin naše práce přináší výsledky a možná je takové rozdělení sil v některých aspektech i pozitivní.

Každý je aktivní různým způsobem, někdo kope sám za sebe, někdo pořádá přednášky, někdo vstupuje do politiky. Myslím si, že je důležité, aby každý komu není osud naší země lhostejný, přiložil ruku k dílu, podle svých možností a schopností.

Díky současnému politickému prostředí v Německu nás čeká ještě hodně práce.
agitka_ivcrn

 

Komentáře

comments