Britka uvězněna v Bahrajnu kvůli obvinění z cizoložství

 

Bahrajn: týraná Evropanka byla uvězněna v Bahrajnu kvůli falešnému obvinění z cizoložství. Šestadvacetiletá Britka Hannah James se provdala za muslima Jassima Alhaddar a má s ním syna. Ze snu o orientálním princi ale procitla celkem nemilosrdně. Manžel ji týral, bil. Proto se rozhodla od něj odejít a chtěla zemi opustit.

Podle výpovědi rodiny jí její muslimský manžel spálil pas a jako odvetu ji obvinil z cizoložství. To je v Bahrajnu, který se řídí islámským právem šaríja, zločin. Z vazby byla po měsíci propuštěna, v zemi je ale i nadále držena. Rodina Britky se pokouší jí jakkoliv pomoci.

——————————————-

Barhrajn je maličký ostrovní stát v sousedství Saúdské Arábie. Ve srovnání se svými totalitními sousedy se jedná o relativně liberální islámskou monarchii. Oficiální státní náboženství je ovšem islám a šaría ( islámské právo ) je hlavním zdrojem pro legislativu. Proto má Bahrajn právo a islám spojené pod ministerstvem spravedlnosti a islámských záležitostí ( MOJIA ). Soudní systém se skládá z občanských soudů a soudů šaría. Šaría soudy zabývají především otázkami osobního stavu, jako je manželství, rozvod a dědictví.  Islám je součástí osnov ve státních školách a povinný pro všechny studenty veřejných škol.

Zdroje:

http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/bahrain-british-woman-jailed-adultery-accusation-husband-a7513201.html?cmpid=facebook-post

https://en.wikipedia.org/wiki/Freedom_of_religion_in_Bahrain
https://www.quora.com/Does-Bahrain-have-Sharia-law

 

Komentáře

comments