Brusel: Škola zrušila Den matek „z úcty k rozmanitosti kultur“

V neděli bude Svátek matek. V bruselské škole Singelijn pedagogický sbor dospěl k těžko pochopitelnému rozhodnutí: “z úcty k rozmanitosti rodin a jiných kultur” nebudou děti vyrábět pro maminky dárky. Pobouření veřejnosti i médií je takové, že přístup školy zkritizovala i ministryně pro rovné příležitosti Zuhal Demir: “To už jsme vzdali pokus o integraci? … to není respekt, to je ustrašenost.”

Po skandálu se vedení školy vymlouvá, že to tak nemyslelo: “Rok nebo dva vedeme úvahy o těžké situaci některých dětí v tomto období. Děti s jedním rodičem, děti osob stejného pohlaví rodiče, rodiče samoživitelé atd. (…)” Ovšem co je psáno, to je dáno.

Poučení z FB komentáře:
“Nejvíc škody nadělají snaživí pitomci. A to, že se snaží krůček po krůčku, aniž by si toho okolí všimlo a reagovalo, pomalu dobývají pozice a jednoho krásného dne se člověk probudí a čelí katastrofě. Rodiče téhlo školy si všimli, reagovali a docela by mě neudivilo, kdyby si učitelský sbor té školy, v čele s ředitelem, musel hledat novou práci.”

A to je poučení pro nás. Nebojte se ozvat. Nenechte si nic líbit. Dost často zjistíte, že nejde o systém ani o spiknutí, ale jen o nežádoucí osobní aktivitu nějakého podlézavého úředníka nebo aktivního idiota, kterého stačí včas klepnout přes prsty. Na to máme!

http://lesobservateurs.ch/2017/05/12/bruxelles-une-ecole-renonce-a-la-fete-des-meres-par-respect-pour-la-diversite-des-cultures/

http://www.7sur7.be/7s7/fr/3007/Bruxelles/article/detail/3156131/2017/05/12/Une-ecole-renonce-a-la-f-ecirc-te-des-meres-par-respect-pour-la-diversite-des-cultures.dhtml

Komentáře

comments