Brutální porážky evropských zvířat v Gaze

Vyšlo na StopHalal dne 26.7.2015 (link)

Brutální porážky evropských zvířat v Gaze

Nový průzkum odhaluje: zvířata z Evropy jsou brutálně porážena v Gaze
Zpráva Compassion in World Farming z 4. března 2015
Organizace Compassion in World Farming (dále Compassion) ve svém novém průzkumu zjistila, že zvířata, která jsou přepravována přes jeden z nejnebezpečnějších hraničních přechodů na světě, čelí brutálnímu zabíjení. Živá zvířata pocházející z Evropy jsou převážena přes hranici Kerem Šalom z Izraele do Gazy.
Izraelské vládní záznamy dokládají, že minulý rok překročilo hranice tisíce kusů skotu z Maďarska, Rumunska a Litvy, aby zde byly poraženy. Avšak podle oficiálních statistik Evropské unie Eurostat údajně tato zvířata do Gazy převážena nejsou. Každopádně, jakmile zvířata opustí hranice EU, nejsou již chráněna unijními zákony.
Členka investigativního týmu Compassion Pru Elliott k tomu říká: “Muka, která si musí tato zvířata vytrpět, jsou opravdu nepopsatelná. Abychom zmírnili jejich utrpení, musí být obchod se živými zvířaty nahrazen obchodem s masem.“
„Evropská komise nám otevřeně přiznala, že jakmile se zvířata dostanou mimo území EU, není možné dělat nic pro jejich ochranu, což vede k otázce: proč je dovoleno zvířata vyvážet do zemí, v nichž jsou prokazatelně nucena podstupovat obrovské utrpení?“
Investigativní tým Compassion zdokumentoval, jak dobytek pocházející z Maďarska a Rumunska přežívá na farmách v Gaze ve špinavých a holých ohradách bez podestýlky. V jedné z těchto ohrad leželo nemocné tele původem z Evropy. Opuštěné a osamělé umíralo pomalou a bolestivou smrtí. Farmáři řekli, že žádné veterinární ošetření nebudou poskytovat.
Nejvíce šokující zjištění se týkala jatek v Gaze, kde jsme byli svědky toho, jak byl skot pocházející z Evropy porážen v naprostém chaosu. Zvířata opakovaně bodali za plného vědomí do krku, než po několika minutách zkolabovala a zemřela.
Pru pokračuje: “Zvířata jsou porážena uprostřed krve, moči a výkalů, maso může tedy být kontaminované nebezpečnými mikroby. Tyto podmínky ohrožují bezpečnost potravin a lidé v Gaze jedí závadné maso.“
„Je naprosto nepřijatelné, aby byla zvířata z EU posílána na tak krutou smrt. Je to v rozporu s evropským právem, které vyžaduje, aby EU a členské státy plně zohledňovaly požadavky na životní pohodu (welfare) zvířat.”
Ředitel Úřadu pro halal potraviny ve Velké Británii Saqib Mohammed uvedl: „Záběry odhalující praktiky porážek zvířat jsou naprosto šokující, skandální a odporné… Tento způsob zabíjení znamená naprosté porušování požadavků na welfare halal porážky.”
Compassion vyzývá předsedu Evropské komise pana Junckera a komisaře pro bezpečnost potravin, obchod a zemědělství, aby ukončili obchod se živými zvířaty z EU. Žádá také ministry zemědělství členský států EU, aby tento návrh podpořili v Evropské radě.
Romana Šonková, zástupkyně Compassion v ČR, dodává: „Ačkoli při nejnovějším průzkumu nebyla zdokumentována žádná česká zvířata, z oficiálních statistik víme, že na krutou porážku bez omráčení do vzdálených zemí, například do Libanonu, byla v minulém roce posílána i zvířata z České republiky. Vyzýváme proto české chovatele, aby svá zvířata takového ukrutného utrpení ušetřili a nechávali je porážet co nejblíže místa chovu. Českého ministra zemědělství zároveň žádáme, aby v Evropské radě navrhl zákaz exportů živých zvířat z EU.“
Necenzurovaná verze zde:

Zvířata z Evropy jsou posílána také do Egypta, Libye, Libanonu a Sýrie a jsou porážena v podobně krutých podmínkách. Do Libanonu bylo v loňském roce vyvezeno z ČR 1 369 ks skotu.
Podle izraelské vlády bylo od ledna do října loňského roku poraženo v Gaze 9 288 zvířat z Maďarska, 14 817 zvířat z Rumunska a 3 512 zvířat z Litvy.
Tyto nejnovější poznatky doplňují sbírku důkazů o špatných podmínkách na jatkách Blízkého východu a severní Afriky. Minulý rok zdokumentoval investigativní tým Compassion otřesnou porážku zvířat pocházejících z EU včetně ČR na jatkách Karantina v Bejrútu. Jatka jsou nyní na příkaz libanonské vlády uzavřena z důvodu rekonstrukce. Jakmile zvířata opustila území EU, Evropská komise přehlížela a tolerovala jejich utrpení.
Již dříve jsme mnohokrát informovali Komisi o tom, jak velké utrpení zažívají zvířata z EU, která jsou určena k porážce mimo území EU. Do dnešního dne ale nebyly učiněny absolutně žádné kroky pro to, aby byl tento problém vyřešen.
Evropská komise přiznává, že nemůže zaručit bezpečnost zvířat poté, co opustí EU. Komisař pro zdraví a bezpečnost potravin Vytenis Andriukaitis připustil, že „v rámci stávajícího právního rámce nemá EU ani členské státy pravomoc provádět potřebné kontroly, které by ověřili dodržování welfare zvířat třetími zeměmi.”
Compassion in World Farming je nejvýznamnější evropská organizace na ochranu hospodářských zvířat, která usiluje o ukončení intenzivních průmyslových velkochovů a podporuje humánní a udržitelnou výrobu potravin. Ústředí má ve Spojeném království, kanceláře ve Francii, Itálii, Nizozemí, Polsku a Belgii a své zástupce v České republice, USA, Číně a Jihoafrické republice.
Zdroj http://www.ciwf.org.uk/…/european-animals-brutally-slaught…/
Český text převzat z: https://www.facebook.com/…/a.450268901783…/566219496854681/…
Česká pobočka CIWF na Facebooku :https://www.facebook.com/hospodarska.zvirata.compassion

1381831713-slaughter-on-the-first-day-of-eid-aladha-in-gaza_2961233
Diskuze:

Brutální porážky Evropských zvířat v GazeNový průzkum odhaluje: zvířata z Evropy jsou brutálně porážena v GazeZpráva…

Posted by Islám v České republice nechceme on 25. červenec 2015

Komentáře

comments