” Budu v bezpečí, dostanu byt a pravidelně peníze, takže JÁ CHCI do Německa”

Vyšlo na IVČRN dne 5.9.2015 (link)

Je nás čím dál víc. István Léko, šéfredaktor LN – reportáž z Maďarska: politici, obyvatelé i imigranti jsou rozsahem problému pořádně zaskočeni. “Představa většiny přicházejících je následující: budu v bezpečí, dostanu byt a pravidelně peníze. Místo toho je čekají přecpané tranzitní zóny, lékařská vyšetření, výslechy, odebrání otisků prstů, a pokud se prokáže, že přicházejí z bezpečné oblasti, hrozí jim vrácení zpět. Tomu se každý chce vyhnout a za každou cenu se dostat především do Německa.”

Drtivá většina migrantů jsou muži ve skvělé fyzické kondici, dobře oblečeni, mají chytré telefony a několik tisíc eur v malých bankovkách. Jediné, co většina z nich nemá, jsou průkazy totožnosti. Obyvatelstvo má skutečnou obavu, že tito migranti představují hrozbu.”

“Úřady zřizují další tábory, protože zejména hygienická situace na třech velkých budapešťských nádražích je již neudržitelná. A bude to horší, protože Makedonie minulý týden hodila ručník do ringu – přestala zadržovat migranty na hranicích.”
“Srbsko zase přišlo se zlepšovákem. Shromažďuje utečence v Bělehradu, odkud denně zhruba dvě desítky autobusů vyšle do vesnice Horgoš na hranici s Maďarskem, kde v reakci na tento krok už jsou slyšet hlasy, že by měli udělat totéž, co Srbové, ale s tím rozdílem, že konečná zastávka autobusů bude náměstí před sídlem Evropské komise v Bruselu.”

http://ceskapozice.lidovky.cz/imigrace-850-kilometru-jihovychodne-od-prahy-fem-/forum.aspx?c=A150901_151011_pozice-forum_lube

11792065_10153613730952938_3727933435875871750_o

Diskuze:

Je nás čím dál víc. István Léko, šéfredaktor LN – reportáž z Maďarska: politici, obyvatelé i imigranti jsou rozsahem…

Posted by Islám v České republice nechceme on 5. září 2015

Komentáře

comments