“Čeká nás občanská válka” říká známá novinářka

Vyšlo na IVČRN 13.2.2016

Ingrid CarlqvistZamysleli jste se někdy, proč je to právě Česko, Polsko, Slovensko a Maďarsko, kde je odpor k islámské ideologii nejmocnější z celé EU? Tyto země totiž v minulém století zažily něco podobného. Česko v letech 1939-1945 ovládla totalitní ideologie německého národního socialismu (nacismu), v letech 1948 -1989 pak totalitní ideologie sovětského typu socialismu. Ostatní zmíněné země to měly podobné. Specifické je Východní Německo, které zažilo dvě totality nejdéle – od 1933 do 1989. Možná proto tam vzniklo původně nejsilnější protiislámské hnutí: Pegida.

Smutné historické zkušenosti se dvěma totalitními ideologiemi nám umožňují bezpečně rozeznat třetí, horší než ty dvě dohromady. My už víme, co to znamená cenzura, chápeme, že se masmédiím už nedá věřit, umíme šeptandu, samizdat (internet). A víme, že třetí taková blbost by pro nás znamenala konečnou. Zažili jsme politiky, kteří byli jen místodržitelé Berlína, pak Moskvy, a nepřekvapí nás, že nyní se snaží proti vůli občanů prosazovat vůli Bruselu a opět Berlína (Mekky?).

Tuto historickou zkušenost Západní Evropa nemá. Podobně hovoří i novinářka a tvrdá kritička islámu Ingrid Carlqvist.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ceka-nas-obcanska-valka-bude-to-drsne-Ale-nakonec-islam-porazime-jsme-chytrejsi-Promlouva-ostrilena-svedska-novinarka-421520

Komentáře

comments