Cenzura na písknutí

Vyšlo na IVČRN dne 7.10.2014 (link)

Na webu ČT vyšel článek o “šátkové kauze”, zmiňující že lidé píší do nemocnic. Ukázkou byl dopis, který jsme uveřejnili zde na IvČRN. Naši sluníčkoví “přátelé” z Nevadí nám české mešity v ČT spustili pokřik, že je to zavrženíhodný hromadný dopis pocházející od nás – a ČT text okamžitě stáhla. Cenzura na písknutí nátlakové multikulti partičky ve veřejnoprávním médiu je dost divná věc, proto jsme napsali přímo ČT. A co vy? Už jste se zeptali vedení své nemocnice, jakým způsobem se staví k právům pacientů v šátkové kauze?

Text našeho dopisu:
Z článku České televize „Šátky u nás nechceme, souzní s Motolem řada dalších nemocnic“ ze 6.10.2014, zmizela na popud nátlakové skupiny islamistů část informací o dopisech, kterými se angažovaní občané obracejí na své nemocnice a jejich zřizovatele.
Výzva příznivcům k tomu obracet se dopisem nebo mailem na politiky nebo osoby s rozhodovací pravomocí, a to v jakékoli věci, je zcela legitimní metodou, jíž o sobě dává vědět občanská společnost. Tatáž občanská společnost, kterou se tuzemští mocní tak rádi ohánějí, když jde o zákazy hracích automatů, odmítání automobilů v centru Prahy, požadování více pískovišť, cyklostezek či psích toalet … Existují snad v této republice privilegované skupiny, kterým je povoleno vyjadřovat své požadavky těmito metodami, zatímco ostatní mají pouze právo mlčet?
Skupina islamistů a internetových trollů, kteří tvoří a zveřejňují koláže islámských poprav a odpůrcům islámu vyhrožují zabitím dětí, napsala České televizi, že v článku citovaný dopis naštvaného pacienta je „hromadný mail“ a dopis byl okamžitě odstraněn. Pozbývají snad argumenty uvedené v dopise svou váhu, pokud se s nimi ztotožní více lidí a jejich použitím vyjádří svůj legitimní a zákonný občanský požadavek? Žádám o vyjádření České televize k tomuto bezprecedentnímu případu cenzury občanských postojů na základě působení nátlakové skupiny s možným kriminálním pozadím. Žádám také o vyjádření, jakým způsobem jako veřejnoprávní médium, které povinně dotuje každý občan, zaručujete objektivitu zpravodajství, když dochází k podobným událostem.
Odesláno jménem IVČRN do České televize.

Diskuze k článku viz link FB nahoře

Komentáře

comments