Čerstvé postřehy ze summitu EU ohledně kvót na povinné přerozdělování imigrantů

Vyšlo na IVČRN dne 26.6.2015 (link)

Na summitu EU povinné kvóty neprošly, ale ještě si raději počkáme na závěrečné usnesení summitu, zda se tam neskrývá nějaká záludnost.
http://www.rozhlas.cz/…/clenske-zeme-eu-nebudou-muset-uprch…

Díky vám všem, co jste sběrem podpisů pod petici, oslovováním politiků apod. jasně deklarovali postoj veřejnosti v ČR a tlačili tak na volené politiky, aby kvóty nepřipustili.

Dá se tedy říci, že první bitvu, proti povinným kvótám, jsme snad vyhráli. Teď ovšem nastává druhá bitva, kde nesmíme dopustit, aby se ona dobrovolnost přijímání nezvrhla v „pseudokvóty“, kdy nám stejně nějaký italský úředník, či ještě hůře- úředník EU, bude vybírat koho a kolik přijmout.

Z hlediska IVČRN je věc celkem jasná. Již před rokem, tedy dávno před tanečky kolem kvót v posledních měsících, jsme sami vyzvali Vládu k přijímání pronásledovaných nemuslimských menšin z Blízkého východu.
https://www.ivcrn.cz/vyzva-vlade-cr-k-pomoci-nemuslimskym-m…/

Z naší výzvy vyplývají tři podmínky IVČRN k přijímání uprchlíků:
1) dobrovolné a zcela suverénní rozhodnutí ČR koho přijme.
2) v rozsahu azylových a obecně ekonomických kapacit ČR
3) přijímat pouze nemuslimské menšiny, které na rozdíl od muslimů nemají životní perspektivu ani v okolních islámských zemích regionu odkud utíkají. Muslimy mají a mohou přijímat bohaté islámské země

IVČRN je konzistentní a na tom stále trvá. První podmínka je tedy doufejme splněna, povinné kvóty nebudou, množství a přemísťované (přesídlované) osoby si bude ČR vybírat. Pokud půjde o řádově stovky osob v příštích dvou letech, máme za to, že je splněna i druhá podmínka. Zůstává tedy ta třetí a budeme pečlivě sledovat koho hodlá Vláda přijímat a podle toho reagovat.

peticni_stanek_pic
Diskuze:

Na summitu EU povinné kvóty neprošly, ale ještě si raději počkáme na závěrečné usnesení summitu, zda se tam neskrývá ně…

Posted by Islám v České republice nechceme on 25. červen 2015

Komentáře

comments