Čerstvý zážitek s lidmi, kteří dorazili na člunech z Afriky

Vyšlo na IVČRN dne 10.9.2015 (link)

Čerstvý zážitek s lidmi, kteří dorazili na člunech z Afriky. Takže pozor, začínáme:

Před půldruhou hodinou jsem na hranici Itálie a Rakouska viděl na vlastní oči ohromné zástupy imigrantů. Ačkoliv mám hodně solidarity s lidmi, kteří se nacházejí v těžké životní situaci, musím říci, že to, co jsem viděl, ve mně budí hrůzu…. Nadávají, házejí lahve, hlasitě křičí: „Chceme do Německa.“ Viděl jsem, jak obklíčili auto nějaké staré Italky, vytáhli ji za vlasy ven a chtěli tím autem odjet. Autokar, ve kterém jsem se nacházel, se pokusili rozhoupat. Házeli na nás hovna, bušili do dveří, aby řidič otevřel, plivali na okna. Francouzskému autokaru pootvírali zavazadlové prostory – všechno, co tam bylo, okamžitě rozkradli, část věcí se válela po zemi. Nebyly tam žádné ženy, žádné děti – naprosto převažovali mladí agresivní muži. Stáli jsme na hranici tři hodiny a stejně nás nakonec obrátili. Celá naše skupina byla v policejním kordonu odvezena zpátky do Itálie. Autobus je poničený, pomazaný fekáliemi, poškrábaný, okna rozbitá.
Originál textu: Kamil Bulonis, polský cestovatel a bloger.

K tomu několik dotazů na zastánce kvót:
a. Jak si představujete naše budoucí soužití s těmito lidmi? Bude to vypadat výrazně lépe, než teď na rakousko-italské hranici? Probudí se v nich nějaké lepší, civilizovanější já? Nebo si zařídíme nový Chánov, který se bude od starého lišit jedině exotičtějším jazykem a vzhledem?

b. Jak si představujete, že EU vynutí, aby u nás vůbec zůstali? Oni přeci „chtějí do Německa“! Že by se v českém azylovém zařízení najednou zklidnili a přestali házet vším možným i nemožným, aby se dostali ven?

c. Až příští rok přes moře z Libye dorazí další půlmilion podobných dárečků, dostaneme jich zase přiděleno třeba deset tisíc?

Stop. Ta poslední otázka je vlastně bezpředmětná. Odpověď na ni je ANO, protože to je podstata kvót; a protože EU se dosud, přes veškerá svá usnesení, neobtěžovala potopit ani jednu prázdnou pašeráckou loď. Pašování lidí jede vesele dál a jedinou jeho brzdou může být špatné počasí.
Velmi bych si přál, aby si výše zmíněný text přečetl náš premiér Sobotka, všichni naši ministři a europoslanci. Co nejdřív, dokud není pozdě.”

http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-rozhoduje-se-o-kvotach-d27-/p_zahranici.aspx?c=A150907_232310_p_zahranici_wag

pic_migracek

Diskuze:

Čerstvý zážitek s lidmi, kteří dorazili na člunech z Afriky. Takže pozor, začínáme:„Před půldruhou hodinou jsem na…

Posted by Islám v České republice nechceme on 9. září 2015

Komentáře

comments