České muslimky: dcera nenosí hidžáb? táta shoří v pekle

hijamimino

Pikantní aktualizace 27.1.2013 18:15: pravděpodobná autorka dotazu, která posílá svou dceru do islámské školy, zareagovana na našem Facebooku. Samozřejmě nežije v islámském ráji na Středním východě, ale hezky v teple, s dobrou zdravotní péči, silnicemi, splachovací latrínou a svým povedeným muslimským manželem – na Floridě. Výborná vizitka pro Českou Republiku. Asi bychom měli poslat omluvný dopis na ambasádu.
Přinášíme vám znepokojivou ukázku, jak funguje striktní společenská kontrola v islámské komunitě o které např. mluvila Pavlína Bitarová a jak čeští  muslimové porušují Úmluvu o právech dítěte.

Z diskuze je patrné, že dítě nemá na výběr, jestli bude muslim nebo ne, což je samo o sobě na hranici zneužívání dětí, maximálně se může rozhodnout nenosit hidžáb (šátek zakrývající hlavu) ale i zac jeho absenci je podle českých muslimek rodič potrestán – viz níže. Vynucovaní hidžábu není v muslimských rodinách nic výjimečného a může vyvrcholit i vraždou, jak jsme viděli na případu Aqsy Parvez.

Dle Úmluvy o právech dítetě, má dítě právo na “svobodu myšlení a náboženského vyznání” což je s muslimským vynucováním islámu na dětech v přímém rozporu.

Úryvek z diskuze na skryté facebookové skupině českých muslimek mám zaslala čerstvá odpadlice od islámu, která ve skupině stále působí ale zároveň spolupracuje, jako mnoho dalších:

“Asalamu Alaikum, mam dotaz na maminky s dcerama. Me dceri je sedm a chodi do islamske skoly, ale nejak nejevi zajem o hijab a modlitby. Modli se ve skole take tam obcas nosi hijab a nebo kdyz jdeme do mesity. Vim, ze je jeste mala, a ja vzdycky rikam , ze az bude starsi tak to bude jeji rozhodnuti, jesti chce chodit zakryta nebo ne. Nevim, ale jestli nedelam chybu. Beru to tak , ze me do toho nikdo nenutil, takze nebudu nutit ji, ale nemohla bych ji k tomu vest? Jako mate na to nazor a jak to mate s vasimi dcerami?”

odpověď: “Hana T. Sice nejsem maminka a ještě si počkám, ale pokud máš manžela muslima, tak dcera by měla nosit hidžáb dá se říci povinně, jinak její otec bude hořet v pekle. Já sama chci své děti v budoucnu k tomu vést už od mala, aby si na to zvykly, tolik o tom nepřemýšlely. Je to i o místě, kde dítě vyrůstá, jaký přístup mají samozřejmě rodiče, v tomhle je opravdu snazší žít v muslimské zemi. Samozřejmě žádná máma nechce, aby její dcera/y nosila/y hidžáb s neláskou. Insha’Allah to bude dobré, hodně štěstí .

Komentáře

comments