Co je nového v Evropě?

Vyšlo na IVČRN dne 12.11.2015 (link)

evropa_islam_imigrace_pic

CO JE NOVÉHO V EVROPĚ?

Rakousko chce stavět plot, ale bojí se to říct, když za totéž šikanovalo Orbánovu vládu. Takže místo protievropského xenofobního plotu staví v Rakousku proevropský, multikulturní… a nesmí se mu říkat plot, ale technická bariéra, což Orbán neopomněl sarkasticky glosovat.

Maďarsko se připojí ke slovenské žalobě na Evropskou komisi kvůli povinným kvótám. Společné hlídky policistů Visegrádských zemí pomáhají hlídat maďarské hranice.

Česká republika ani Slovensko nepočítají s tím, že by v letošním roce přijaly uprchlíky v rámci kvót EU. V Řecku ještě vůbec nezačal fungovat systém hotspotů na registraci a identifikaci žadatelů o azyl. Je EU z funkčního hlediska v době imigrační krize vůbec k něčemu, nebo budou muset státy začít každý za sebe?

Čím dál víc osobností kritizuje imigrační “politiku” EU a nezodpovědnost multikulti “přijímačů”. Naposled třeba scénáristka Olga Sommerová, fotbalista Pavel Nedvěd nebo muzikant Vilém Čok. Říct, že imigrace je vážný problém, už z vás nedělá automaticky xenofobního nácka, jako na jaře. Rozum vs. “byznys s emocemi” 1:0.

12193337_10153746738492938_6811904116071264814_n

Evropská unie pod vedením Německa neskutečně štědře dotuje Palestinu přes arabské organizace Hamas a Fatah. Ty zase platí mudžahedínům zabíjejícím Židy za pobyt ve vězení, či jejich rodinám.
Teď chce EU označovat izraelské zboží z osad a podpořit tak rudozelené aktivisty “free gaza” a “‪#‎přijímám‬“! Není divu, komisařka Frederica Mogherini obdivuje Arafata a veřejně prohlásila: „Islám do Evropy patří, je budoucností EU.“ Nový evropský antisemitismus už dávno není záležitostí krajní pravice, ale krajní levice a muslimských “menšin”. A zdá se, že i mainstreamu politického vedení EU. V takové EU tedy rozhodně být nechci.

Zdroj zprávy: https://www.facebook.com/Blok-proti-isl%C3%A1mu-Praha-159…/…

Hamas a eurodotace: http://www.reflex.cz/…/jiri-x-dolezal-konflikt-v-gaze-je-pr…

 

Neziskovky už se perou o zdroje příjmů z imgračního byznysu. Dotace, klienti, začleňovací a integrační granty, europrojekty, podpora zaměstnanosti… kdo bude poskytovat servis místním přiděleným imigrantům? Ministerstvo vnitra navrhlo na příští rok křesťanskou Charitu ČR, ostatní neziskovky už protestují.

Bavorsko má imigračních úletů Merkelové plné zuby, hrozí odepřením poslušnosti a hodlá žalovat spolkovou vládu Merkelové za neplnění povinností pokud příliv imigrantů nezastaví. Od počátku září totiž přišlo jen do Bavorska více než 400 000 migrantů. Končí tam balkánská stezka, po které do Německa putují migranti většinou z Blízkého východu přes Turecko, Řecko, země západního Balkánu a Rakousko.

Německo zvažuje ukončit Angelin sociální experiment a vracet ilegální imigranty do zemí, kde překročili hranice Unie. i kdyby – myslíte si, že Chorvatsko přijme stovky tisíc migrantů, kteří přes něj přišli do Německa, kam je je pozvala právě Merkelová?

Nota bene když chorvatská vláda se svou sluníčkovou politikou otevřených hranic půjde od válu. Víkendové volby vyhrálo opoziční pravicové Chorvatské demokratické společenství. Navrhuje, aby byla kvůli k omezení přílivu imigrantů využita armáda nebo postaveny ploty na hranicích. V letošním roce už přes Chorvatsko přešlo 320 tisíc migrantů.

V Polsku také vyměnili vládu. Ta nová je konzervativní, euroskeptická a daleko striktnější vůči imigraci než předchozí vláda, která podrazila V4 a hlasovala pro kvóty EU.

V Německu nad imigranty ztratili kontrolu. Ti zmizí z uprchlických center ještě předtím, než je úřady stačí zaregistrovat a identifikovat. Jen v Sasku jich během října odešlo neznámo kam 700 ze 4 tisíc. Fungování civilizace je založeno na dobrovolném respektu k pravidlům systému. Přicházejí lidé, kteří systém nechápou, nevidí, ignorují. Za jak dlouho tato paralelní společnost rozloží fungování té naší, pokud se nic nezmění?

Ano, bude to hodně drahé, Frau Angelo:

http://www.securitymagazin.cz/zpravy/nemecko-potrebuje-jen-na-letosni-rok-21-miliard-eur-pro-uprchliky-1404048029.html

Německo a Švédsko hlásí, že jsou na konci svých kapacit. I přes vyvlastňování už není kam ubytovat tu část rozvojového světa, co se k nim přesouvá za vidinou dobrého bydla. Zoufalí Švédové demolují prázdné budovy, aby zabránili ubytování stovek a tisíců migrantů ve svých obcích.

2015-11-12_13.57.33_-_(36)_Jaroslav_Plesl_-_Svedsko_zavadi_hranicni_kontroly._Posledni...

Národnostní složení běženců, kteří využívají takzvanou severní trasu přes norsko-ruskou hranici, se výrazně změnilo. Dříve cestu podnikali takřka výhradně Syřané, nově je nahradili Afghánci, mladí muži bez rodin.

Ve Finsku je zima a nuda, stěžují si Iráčané a ruší žádosti o azyl. Švédští imigranti odmítli vystoupit z autobusů, víska za polárním kruhem v lesích nebyla tím luxusním místem k životu, které od Evropy očekávali. Z Německa se zklamaně vracejí další desítky ekonomických imigrantů, poté co zjistili, že na ně nečeká vlastní dům, auto a džob snů.

Nové video z Rakouska:

Spielfeld je malé městečko na Rakousko-Slovinské hranici, má cca 900 obyvatel. Nedávno zde tisíce imigrantů vzaly ztečí hraniční přechod a vtrhly do Rakouska. Tisíce lidí jsou nyní ubytovány v provizorních stanových táborech. Jak se žije místním po jejich příchodu?
Překlad a titulky: Lenka Tara, Zdeněk Chytra

Více informací o situaci: www.novinky.cz/…/384043-uprchlici-prorazili-policejni-kordo…
zpravy.idnes.cz/rakousko-plot-uprchlici-08…/zahranicni.aspx…

 

Dnes je už jasné, že řeč o xenofobii (strachu z cizího, neznámého) je v současné době úplný nesmysl. Velká část obyvatel východní Evropy na západě byla a nedemonstrují proti něčemu cizímu, ale dobře poznanému a viděnému. Uvědomuje si to i čím dál víc politiků a novinářů a začínají si nechávat otevřená vrátka, pro případ že se situace obrátí… Myslete na to a nebojte se.

Diskuze:

CO JE NOVÉHO V EVROPĚ? Rakousko chce stavět plot, ale bojí se to říct, když za totéž šikanovalo Orbánovu vládu. Takže mí…

Posted by Islám v České republice nechceme on 11. listopad 2015

Komentáře

comments