Demonstrace proti islamizaci 6. 2. 2016 – jaká byla účast?

Pokud jste byli na demonstraci BPI na Hradčanském náměstí, víte že větší protiislámská demonstrace se v České republice ještě nekonala. Odhady různých médií jsou tisíce lidí. Policejní odhady zjištěné na základě pozorování z vrtulníku jsou údajně až 15 000 lidí, s tímto odhadem souhlasíme. Pojďme si ukázat, proč si to myslíme a jako jediné médium to alespoň zkusit doložit čísla důkazy.

Dvacet minut po začátku demonstrace, tedy v 15:20 jsme pořídili panoramatickou fotografii přibližně z místa 50.0896144, 14.3969606.
Dobře si fotografii prohlédněte. Možná se otevře v malém okénku, použijte tedy pro její plné zobrazení toto URL: https://www.ivcrn.cz/wp-content/uploads/2016/02/panorama.png

panorama

Terén Hradčanského náměstí se svažuje směrem k Pražskému hradu, na fotce tedy není většina davu. Dává však představu o jeho velikosti. Plochu zabranou účastníky jsme zakreslili na této mapě:
demonstrace-bpi-2016-02-06

To nám dává plochu něco přes 6000 metrů čtverečních. Na metr čtvereční se podle různých metodik vejde tři až pět lidí. Zde uvedeme metodiku http://www.gkstill.com/Support/crowd-density/CrowdDensity-1.html se schématickými grafikami. Přední část davu odhadujeme právě na těch pět lidí na metr čtverečních. Čím dál od pódia, tím více dav řídne. Průměrně mohli být 3 až 4 lidé na metr čtvereční, to by znamenalo 18 000+ lidí. Na náměstí je však sloup, vzadu na okrajích stojí několik aut. Značně tedy snižujeme odhad, přesto těch 15 000 pohodlně dokládáme.

Co je ale důležité, i hodinu po začátku demonstrace lidé stále přicházeli! Z Kanovnické ulice, která byla po 14:50 de facto jediným volným vstupem na Hradčanské náměstí proudily stále davy lidí. A stovky lidí stály ve skupinách a skupinkách i v zadní části náměstí, mimo označenou plochu. A stovky až tisíce lidí se přes blokádu na náměstí vůbec nedostaly!

Je 15 000 málo? Nemyslíme si. Po odborářských demonstracích na Václavském náměstí z roku 2012, kde mohlo být až 100 000 lidí, se jedná o největší občanské vzepětí po roce 1989, a to nejde o peníze ;). Navíc řada kolaborantů s islámem ohlásila dopředu násilné provokace. To, že město nechalo proislámské klice nahlásit si protidemonstraci na VŠECH přístupových komunikacích také řadu lidí mohlo odradit.

Čtětě také  Aktualizace: Problémová Francie

Děkujeme všem, co přišli. Má to smysl.

Máte panoramatickou fotografii od pódia? Pošlete na [email protected] Díky.

Komentáře

comments