Dětské sňatky v Evropě: stovky „nevěst“ jsou mladší než 14 let

Dětské sňatky v Evropě? Německé úřady registrují za poslední rok téměř 1500 nezletilých migrantů v „manželství“, neoficiální čísla budou ještě podstatně vyšší. Víc než polovina jsou provdané dívky, přicházející ze Sýrie, Iráku nebo Afghánistánu. Šokující je, že 361 z nich je mladší než 14 let.

Také ve Švýcarsku loni odhalili 119 případů vynucených sňatků, 26 se týkalo dětí mladších šestnácti let. V některých případech se dokonce jednalo o desetileté děti.

Evropské zákony výjimečně umožňují sňatek mladým od 16 let, pokud je jeden z páru už plnoletý. Sňatky s mladšími dětmi podle Mohamedova vzoru jsou však naprosto nepřijatelné a takové zneužívání dětí je trestné. V německé úřední praxi jsou ale sňatky s nezletilými i polygamní vztahy uzavřené podle práva cizí země často tolerovány.

Jak se k tomu multikulturní Evropa postaví?

Precedens: Švýcarsko loni odmítlo uznat dětský sňatek a manžela čtrnáctileté deportovalo. Evropský soud pro lidská práva Švýcarsko podpořil: stát nemusí uznat dětský sňatek uzavřený v zahraničí, pokud je v rozporu s veřejným pořádkem platným v zemi. „Soud nevidí žádný důvod, aby se odklonil od nálezu Federálního správního soudu Švýcarska. Článek 8 Úmluvy nelze interpretovat tak, že uvaluje na státy Úmluvy závazek uznat sňatek, ať náboženský nebo jiný, uzavřený čtrnáctiletým dítětem.“

Představitelé stran německé vládní koalice (CDU/CSU s SPD) se nyní po několikaměsíčním sporu dohodli na zákazu dětských manželství, napsal ve čtvrtek deník Der Tagesspiegel.

Podle jejich návrhu v budoucnu budou za neplatná prohlášena všechna manželství, v nichž je jednomu z partnerů v době sňatku méně než 16 let. Zákon se bude týkat i manželství uzavřených v cizí zemi. Část SPD původně prosazovala, aby úřady v tomto ohledu nezasahovaly. Naopak bavorská CSU trvala na tom, že právní stát musí zajistit, že nebudou vznikat manželství proti vůli některého ze zainteresovaných, především nezletilých žen.

 

Chcete vědět víc?

https://www.welt.de/politik/deutschland/article158019747/Innenministerium-zaehlt-1475-Kinderehen-in-Deutschland.html

http://echo24.cz/a/w2AMG/migranti-v-nemecku-pres-tri-stovky-deti-pod-14-let-ziji-v-manzelstvi

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uz-i-ve-Svycarsku-maji-z-muslimu-tezkou-hlavu-Jde-o-desetilete-holcicky-448446

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1818182-s-toleranci-polygamie-a-snatku-nezletilych-koncime-vzkazal-bezencum-berlin

http://echo24.cz/a/iEnxU/nemecku-dosla-trpelivost-s-nezletilymi-nevestami-migrantu

http://www.ceska-justice.cz/2016/09/nemecko-chce-anulovat-manzelstvi-s-detmi-pravne-vsak-nemusi-byt-jednoduche/

http://www.ceska-justice.cz/2016/09/neuznani-snatku-s-ditetem-neni-porusenim-prava-na-rodinu-jde-o-moralni-volbu-zeme/

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/429601-vraceni-dvou-petin-bezencu-krachlo-priznala-unie.html

 

Nada, výpověď jemenské dívky provdané v deseti letech:

https://en.wikipedia.org/wiki/Nada_al-Ahdal

https://www.youtube.com/watch?v=W6rWNCtul_w

https://www.youtube.com/watch?v=qYleXcpbzKY&index=3&list=PL-bAXwr4sbrLE4L5h0Yg7-v9m-XpVzyLu

https://www.youtube.com/watch?v=wqa9tt2eS5M

Mirror stránky http://www.samizdat2016.cz/2017/02/detske-snatky-v-evrope-stovky-nevest-jsou-mladsi-nez-14-let/

Komentáře

comments