DEZINFORMACE: Manipulátoři lžou o našem článku

(prý bývalého) anarchistu a pořadatele pro-uprchlických demonstrací, nyní samozvaného vykladače “pravdy” Cempera rozlítil náš článek o spoluzakladateli Milionu chvilek pro puč, pardon demokracii a mladému sluníčku Benjaminu Rollovi. Pana Rolla jsme na IVČRN i jinde na Facebooku potkávali pravidelně, takže jeho názory celkem známe a i když s nimi nesouhlasíme, nepovažujeme je za vyloženě pobuřující. Respektive pan Benjamin na nás působil jako takové trochu éterické, zmatené sluníčko, co se drží jakýchsi podivných dogmat nehledě vpravo či vlevo. Nepřišel nám ale zlý.

Co se nám ale nelíbí je fakt, že pan Benjamin Roll tyto svoje – v českém prostředí neobvyklé a bezesporu skandální – vítací názory příliš nekomunikuje v rámci své nové iniciativy Milion chvilek. Lidé chodící na jejich demonstrace mají dle našeho názoru právo znát pozadí projektu a názory organizátorů na klíčové otázky, jinak to není čitelná, férová hra.


lež Manipulátoři.cz č. 1: HOAX: Místopředseda Milionu Chvilek – Uprchlíci vítejte

FAKT: pan Roll na únorovou levicovou demonstraci z roku 2015 pojmenovanou “UPRCHLÍCI VÍTEJTE” veřejně zval na svém profilu a s jejími stanovisky se veřejne ztotožnil. Uveřejnil také níže uvedenou fotografii, kde “Solidaritu s UPRCHLÍKY! přijímá”. Pan Roll ovšem zároveň tvrdí, že na demonstraci.. i přes zjevnou podobnost se osobou zachycenou naším monitoringem nebyl. Nejedná se tedy o žádný “HOAX”, jak zdůrazňuje levicový Cemper, ale o pravděpodobnou nepřesnost – za kterou jsme se navíc panu Rollovi omluvili. Pan Roll s myšlenky zmíněné demonstrace souhlasí, dokonce na ni osobně zval, na místo konání ovšem (nejspíše) nedorazil.

spoluzakladatel Milionu Chvilek Benjamin Roll (jeho FB 5/2019)

Lež Manipulátoři.cz č. 2: “Je naprosto zřejmé, že na fotografiích, které jeho údajnou účast mají dokazovat je jiná osoba.”

FAKT: jasná dezinformace. Dle našeho názoru jsou si obě osoby (či jedna osoba) velmi podobné, takže rozhodně nelze prohlásit, že “je naprosto zřejmé”, že na fotografiích 1 a 2 pan Roll není. Kdyby “ex”-anarchista a “ex”-squatter Cemper napsal, že “mu přijde” osoba na fotografiích nepodobná, bylo by to jistě trefné označení.


Lež Manipulátoři.cz č. 3: “Po upozornění hnutí web IVČRN vyměnil fotku za jinou. Ačkoliv autorům musí být jasné, že na fotkách z demonstrace není on, lživou informaci o jeho údajném angažování v iniciativě Hlavák i o jeho údajné účasti na demonstraci na webu stále mají.

FAKT: na upozornění Benjamina Rolla jsme reagovali promptně, upozornění v článku, že jeho obsah je rozporován se objevilo velmi krátce po upozornění. Dále, žádný obrázek jsme neměnili, jen jsme doplnili informace o zvaní pana Rolla na demo a jeho víceméně identické stanovisko, které koresponduje s myšlenkou tehdejší demonstrace (viz obrázek nahoře) a o pozvánku na zmíněnou demonstraci z jeho Facebooku.

Dále, nepsali jsme o žádném “angažmá” pana Rolla v iniciativě Hlavák. Pouze, že se pohyboval v prostředí okolo “iniciativy Hlavák”, ostatně jako velká část pražských sluníček. Dle našich informací je tato informace pravdivá.

Komentáře

comments