Dívka “ohrozila bezpečnost” Slovenska – pomočila Korán.

Takto o věci informují naše i slovenská mainstreamová média, např. portál Novinky.cz. Celá kauza přitom vznikla na základě videa, kde si mladá Slovenka na protest vytře zadnici stránkami vytrženými z Koránu, které pak pomočí a zapálí. Experti a komentátoři se předhánějí v superlativech, kolik trestných činů tím bylo porušeno – od rasových přes etnické až po zločiny z nenávisti. Přitom nešlo o nic jiného, než o pár vytržených stránek papíru.

Nelze než se ptát – je Korán něco víc než jakákoli jiná kniha? Zavazuje jeho vlastnictví ke speciálnímu nakládání, a to ze zákona? Jsme stále ještě Charlie? A jsme vůbec ve třetím tisíciletí? Nebo oklikou zase zpět ve středověku? Naprosto stejný čin totiž “spáchal” před sedmi lety Francouz Rojas Abbate, nicméně jeho obvinění soud ve Štrasburku tehdy ještě smetl ze stolu. Policie rozhodla i u nás v ČR, že pálení koránu není trestný čin, loni v létě po pálení koránu Martinem Konvičkou.

Ale co je nejdůležitější,

Pokud by byl islám v pořádku, tak by nikdo nebláznil s tím, že může ohrozit bezpečnost země. A protože tedy v pořádku není, je dobré a nutné na to upozorňovat a ukázat, že se nepodřídíme.

Víc není co řešit, je jednadvacáté století a zavírat lidi za to, co dělají s knihou, navíc s knihou, která má na svědomí desítky milionů mrtvých je krok zpět do středověku.

V diskusi na novinkách se pak od muslimů, můžeme dočíst takovéhle zjevné a velmi zábavné lži:

Myšlenka na závěr:

“Co kdyby se objevila víra, kterou uráží čtení knih? Přestaneme kvůli ní číst knihy, abychom neohrozili bezpečnost? Kdo ohrožuje bezpečnost? Ten kdo čte knihu, nebo ten, koho to uráží natolik, že je nás za to ochoten zabít?” 

-Ci–Art-

Komentáře

comments