Dnes si připomínáme 10. výročí teroristického útoku v Londýně

Vyšlo na IVČRN dne 7.7.2015 (link)

Dnes si připomínáme 10. výročí masakru v Londýně, při kterém po čtyřech pumových útocích zahynulo pro větší slávu Alláha celkem 52 lidí a 700 lidí bylo zraněno. Nálože vybuchly uprostřed ranní špičky v přeplněných vagonech matra. O hodinu později explodoval dvouposchoďový autobus na Tavistock Square.

Britský premiér David Cameron a starosta Londýna Boris Johnson dnes položili květiny u památníku události. Cameron událost srovnal s nedávným vražděním v Tunisku a prohlásil obligátní „nenecháme se zastrašit“. V souvislosti s tím, že mu přímo v Londýně působí několik nenávistných kazatelů, nabádajících k témuž a v Tower Hamlets nebo Lutonu jsou pověstné no-go zóny, působí prohlášení poněkud… úsměvně.
(viz http://www.gatestoneinstitute.org/5177/no-go-zones-britain)

Pamětnice Esther Hyman říká, že se obává, že lidé zapomínají, co se stalo. “Události 7/7 vyklouzly z veřejného povědomí,” řekla. “Je třeba je připomínat a poučit se z nich.” Hyman vede vzdělávací program na školách jako prevenci násilného extremismu.

http://www.independent.co.uk/…/77-bombings-london-anniversa…

ivcrn_pic_londyn

Diskuze:

Dnes si připomínáme 10. výročí masakru v Londýně, při kterém po čtyřech pumových útocích zahynulo pro větší slávu Alláha…

Posted by Islám v České republice nechceme on 7. červenec 2015

Komentáře

comments