Dovolená v Turecku… I za cenu příspěvku na džihád? – V žádném případě

Vyšlo na IVČRN dne 30.11.2014 (link)

Zatímco v Istanbulu rokuje papež o porozumnění, na jihu země dnes ráno Turecko opět ukázalo, jak to s tím naším partnerstvím skutečně myslí.

Na Kobani, které už téměř dva měsíce hrdinně brání kurdské oddíly YPG/YPJ, pešmergové a FSA, dnes ráno z TURECKÉHO území zaútočili teroristé islámského státu!

Před svítáním z areálu tureckémo ministerstva zemědělství na hraniční přechod vyrazili celkem tři sebevražední atentátníci, následovaní řadovými teroristy.

Důkazy:
1. video (http://goo.gl/pp59Tx) – v čase 1:20 je vidět útočící ISák mezi sily za železniční tratí – to už je Turecko (mapa – http://goo.gl/ZX8je1)

2. video (http://goo.gl/u2aevn) – bojovníci YPG střílí mezi turecká sila, a nakonec vyrážejí do protiútoku proti IS na TURECKOU (všimněte si vlající červené vlajky) stranu hranice.

Třebaže Kurdové zbabělý útok odrazili, IS využil nastalého chaosu k znovudobytí většiny území v Kobane, ze kterých byl v posledních dnech vytlačen (mapa včera – http://goo.gl/4wStvl; mapa dnes –http://goo.gl/wT9Ypt)

Útok navíc provázel rozsáhlý “podezřelý” výpadek proudu na turecké straně hranice. Je naprosto nemožné, aby za tureckými vojáky a tanky pečlivě střeženou hranicí působil jediný terorista bez tureckého svolení.

2014-11-30_12-19-44

Je na čase, aby NATO přehodnotilo členství Turecka, EU přístupové rozhovory a my, kam pojedeme na dovolenou. Což takhle místo teroristy podporujícího Turecka zkusit raději Řecko či Kypr? (Jehož polovinu Turek nezákonně okupuje)

https://pbs.twimg.com/media/B3n7mykIQAA07ON.jpg

Diskuze k příspěvku viz link FB nahoře

Komentáře

comments