Dozvuky Hradčan

Vyšlo na IVČRN dne 18.1.2015 (link)

10929232_10153051095852938_2164514310947061629_n

Ještě před oficiálním zahájením demonstrace jsme si v hloučku dohlížejících policistů všimli nápadně malého, nervózního pána s baretkou. Byl to náš „fanoušek“ z Nevadí mi české mešity Jan Potměšil. Samozřejmě jsme jej viděli moc rádi a zajímalo nás, co má Honzík za lubem! Chlapec pravda moc dlouho nenapínal a během chvíle již ruka zákona legitimovala našeho mluvčího a dalších pár lidí aktivních v IVČRN, které slovy (bez ironie) korektních policistů, co prostě dělali svoji práci, „Támhleten pán udal za urážku a cti.“ Byli jsme po pravdě řečeno poněkud překvapeni a zprvu to pokládali za vcelku povedený žert, neboť většinu z nás by nenapadlo, že se nápis „Jan Potměšil“ a „čest“ někdy potkají v jedné větě. Nuže, stalo se tak.
Milý Honzíku, adminy, ani řadové sympatizanty IVČRN by NIKDY NENAPADLO tvoji osobu vědomě urážet. Pokud sis snad nedopatřením, či naší nešikovností ve formulacích nějaké výroky vyložil jako urážku, strašně moc nás to mrzí a hluboce se ti v plné výši tvých téměř 160 cm omlouváme. Ne Honzíku, nejsi subalterní úředníček, který upatlaně zneužívá své funkce k ovlivňování Zprávy o extremismu na Odboru bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra. Ne Honzíku, že chodíš na demonstrace IVČRN a ukazuješ prstem na naše lidi, aby sis řešil osobní účty, nijak nekoliduje s tvou prací, nejedá se o střet zájmů. Ne Honzíku, ačkoliv jsi napsal popisnou knížku o právu šaria, nepovažujeme tě za fandu teokratické totality, ani za zbabělou, nízkou hnidu. Ne Honzíku, nemáme tvé, řekněme rezervované stanovisko k IVČRN za z nouze ctnost, která vyplňuje tvůj na zážitky, pevná přátelství a dámskou přízeň jistě velmi bohatý život.
Pro jistotu tedy ještě jednou, Jane: Omlouváme se za veškerá, jak skutečná tak i vybájená příkoří, které ti celý vesmír způsobil, způsobuje a jistě i způsobí. Seš chlap na svým místě a my se cítíme bezpečněji, když tě na Vnitru máme. Hip hip hurááá, ať žije Jenda, Jenda4President!

Diskuze:

Komentáře

comments