Dům islámu a dům války

Vyšlo na IVČRN dne 27.3.2015 (link)

Kupodivu celkem objektivní článek o islámu na ČRo. Sice, jak i nadpis napovídá, stále si neodpustí relativizaci typu, že v islámu jsou i „smířlivé verše k lidu knihy“. Jako kdyby podřadný status dhimmi byl nějaká výhra a o „smířlivosti“ k ostatním náboženstvím či ateistům už ani nemluvě. Přesto lze ocenit, že mainstreamové médium se zaobírá islámskou věroukou jako samotnou podstatou problému. A zlehka i tím, jak může být islám asi mírumilovný, když jeho zakladatel a nekritizovatelný vzor pro každého muslima- Mohamed by byl dnešní terminologií islamistou a teroristou par excellence. Teroristou, co vedl války, vraždil své odpůrce, své kritiky, přepadal karavany, sexuálně zotročoval ženy svých nepřátel apod. Podobnost s IS samozřejmě čistě náhodná.

Rovněž je zmíněna možná ta věroučně nejelementárnější podstata nesnášenlivosti ideologie islámu. Ten totiž dělí svět na dvě části tzv. dům islámu, tj. kde vládne islám a dům války, jak islám “pěkně“ a přízračně nazývá svět, kde islám nevládne. A je polem pro tu válku za účelem ho pro islám dobýt.

http://www.rozhlas.cz/…/jaky-je-vztah-islamu-a-nasili-koran…

pic_islam_joke

Diskuze:

Kupodivu celkem objektivní článek o islámu na ČRo. Sice, jak i nadpis napovídá, stále si neodpustí relativizaci typu, že…

Posted by Islám v České republice nechceme on 27. březen 2015

Komentáře

comments