Editor z Grady Jan Sušer a novinářka z Týdne Bára Janáková veřejně obhajují rituální trýznění zvířat

Lidé, kteří mají plnou pusu odporu proti “xenofobii a rasizmu”, nemají špetku soucitu a piety nad nebohým býkem, který byl spolu až s několika stovkami ovcí rituálně utýrán muslimy ke svátku obětování Al-Adhá na statku ve Veľkých Levároch nedaleko Břeclavi.

Býk byl svázán, povalen několika “muži” na zem a podříznut mimořádně trýznivým halal způsobem bez omráčení, za plného vědomí.

Rituální porážky jsou nelegální v mnoha civilizovaných zemích, naposledy byly zakázány loni v Polsku. U nás mají muslimové výjimku za Zákona o týraní zvířat, kterou se jim naše i podobné iniciativy snaží odebrat. Pro zákaz se ve svém programu vyslovila nově i multikulturní Strana Zelených (bod 129 programu).

Krutost takto porážených zvířat odsuzuje mnoho studií a institucí, včetně Evropské federace veterinářů, britské RSPCA (založena 1824, více než 1500 zaměstnanců). Nakonec i naše legislativa požaduje omračování porážených zvířat, přičemž muslimové a židé mají výjimku ze Zákona na ochranu zvířat proti týraní, která upřednostnila jejich právo na praktikování náboženství nad právem zvířete na minimalizaci utrpení. Nicméně i oni mají pro výkon svých pochybných rituálů omezení – množstevní + porážku musí provádět osoba způsobilá a na jatkách.

Obhájci halal často citují 35 let starou studii Dr. Schulzeho, odborníka na prasata, která byla již mnohokrát výše zmiňovanými studiemi vyvrácena a nikdy nebyla seriózním badatelem zopakována. Schulze navíc sám ve své práci upozorňuje, že jím použitý způsob omráčení nemusel fungovat správně a že je třeba dalšího výzkumu.

Jak pan Sušer, tak novinářka Bára Janáková dnes nejen potvrdili, že na hodinách biologie chyběli už na základní škole, ale že při obhajobě islámu a jeho krutých rituálů jim není nic svaté.

Zmíněná diskuze zde.

Screeny zde:

2013-10-19_15-44-42

 

 

 

2013-10-19_15-39-34-highlighted 2013-10-19-halal

2013-10-19_16-56-21-highlighted

Komentáře

comments