EGYPT: chystáte se na dovolenou?

Vyšlo na IVČRN dne 20.4.2015 (link)

EGYPT: chystáte se na dovolenou? A nejste náhodou nežádoucí element? Ministerstvo pro náboženské záležitosti chce vytvořit speciální skupiny proti “závažným společenským hrozbám” – drogám, vraždám, ATEISMU, Bahá’í a šíítskému islámu. Každá osvětová skupina prý bude čítat: jednoho recitátora koránu, jednoho předříkávače a dva řečníky. Budou časem následovat deportace ateistů? Doufejme, že lidé nejsou konzumní ovce a dají egyptské vládě jasně najevo, že nebudou své peníze utrácet v zemi, kde jsou považováni za podřadné a nežádoucí!

egypt_islam_policy

Egyptská vláda na jednu stranu tvrdě potírá mocenského konkurenta – Muslimské bratrstvo, na druhou stranu stupňuje islámské represe. O vyhošťování homosexuálů jsme psali tento týden, nyní následuje perzekuce ateistů. 21-letý Karim Al-Banna byl za ateismus a urážku islámu zatčen v lednu, hrozí mu tři roky kriminálu. Takové perzekuce ovšem můžou mít jediný následek – odradí cestovatele a sníží hlavní zdroj příjmů z turistiky.

http://egyptianstreets.com/2015/04/17/egypt-to-confront-threats-of-atheists-bahais-and-shiites-with-new-special-groups/

Diskuze:

EGYPT: chystáte se na dovolenou? A nejste náhodou nežádoucí element? Ministerstvo pro náboženské záležitosti chce vytvoř…

Posted by Islám v České republice nechceme on 20. duben 2015

Komentáře

comments