Evropa nahá v trní. Proč? Kdo je za to zodpovědný?

Vyšlo na IVČRN dne 19.10.2014 /link/

Ze švédských novin, napsáno muslimským imigrantem z Afghánistánu.

V pátek 26 září, jsem se zúčastnil obvyklé páteční modlitby v mešitě v Norrkopingu. Je to docela malá mešita pro sto lidí. Je obvykle tak přeplněná, že se při modlitbách s dalšími muslimskými bratry mačkáme bok po boku.

Tento den byl jiný. Rozhlédl jsem se, když jsem poslouchal khutbu (páteční kázání). Dnes bylo v modlitební místnosti 50 lidí, většina starší muži. Obrátil jsem se k mému afghánskému příteli a zašeptal: “Mladí jsme tu skoro jen my dva. Zdá se, že mladší přestali chodit do mešity, je tu tak prázdno.” Můj přítel se na mě podíval a řekl: “Ale to snad víš?” “Víš, co?” Divil jsem se. “Většina mladých odešla do Sýrie a Iráku za džihádem. Připojili se k IS.”

Přeběhl mi mráz po zádech. Nemohl jsem se soustředit na páteční modlitby. Přemýšlel jsem nad tím, že jsem v pátek v mešitě stával bok po boku s muži, kteří možná hrají fotbal s lidskými hlavami, a udělalo se mi nevolno. Už nechodím v pátek do mešity a modlím se doma.

Je to téměř čtyři roky, co jsem přišel do Švédska požádat o azyl a tím i o ochranu. Co jsem se dozvěděl, v mešitě mě vážně znepokojilo, bál jsem se o svou bezpečnost a bezpečnost Švédů. Podařilo se mi utéct od narkobaronů a brutálních vražd Talibanu, ale potom, co jsem slyšel tento pátek v poloprázdné mešitě, si nejsem jistý, jak dlouho se můžu cítit v bezpečí v nové zemi.

Co se stane, až se tito bojovníci vrátí? Muži, kteří se zúčastnili těch krutých a brutálních útoků na ostatní lidi, civilisty v Iráku a Sýrii. Povedou ve Švédsku také džihád? Zdá se to zcela jisté. Jak na to připravit Švédsko?

Dostal jsem ještě větší strach, když jsem o několik dní později mluvil s mužem v tělocvičně v Norrkopingu. Řekl mi, že džihádisté, členové IS, nyní přichází do Švédska, jako žadatelé o azyl. Přemýšlel jsem, co z toho vzejde. On odpověděl: “Až přijde čas, vyslyší volání k džihádu i zde. Zulmay, musíte pochopit, že IS není žádná legrace, ale skutečnost. Džihádisté vytvoří spící buňky a budou se připravovat na svou příležitost.”

Byl jsem bohužel velmi překvapen a šokován tím, co jsem slyšel. Vzhledem k nedůsledným kontrolám azylantů, kde se neprovádí dost důkladné vyšetřování a kontroly jednotlivců, žadatelů o azyl, může do země vstoupit každý extremista.

autor článku: Zulmay Afzali je bývalý vládní úředník v Afghánistánu, dnes uprchlík, žijící tři roky ve Švédsku, učitel.

http://www.svd.se/opinion/ledarsidan/jihadister-i-is-kommer-till-sverige-som-asylsokande_4023543.svd

Na obrázku pravděpodobně džihádisté ze Švédska.

isis2

Diskuze k článku viz link FB nahoře

Komentáře

comments