Exmuslimka Sabatina James – Mohamed násilí učil a praktikoval

Překlad rozhovoru s exmuslimkou Sabatina James

Sabatina James není její pravé jméno. 33 letá rakousko-pakistánská aktivistka za lidská práva, publicistka a kritička islámu sice vystupuje pod tímto pseudonymem, dokonce i v televizi, osobní informace si ale nechává pro sebe. E-mailová komunikace probíhá přes prostředníka a ten, kdo chce se Sabatinou James telefonovat, musí na její telefonát počkat. Číslo je skryté a její pobyt tajný.

K demokratickému islámu nelze dojít prostřednictvím popírání existujícího násilí.“

Sabatina james, narozena 1982 v Pakistánu, od deseti let žila s rodiči v Rakousku. Potom, co ji rodiče nutili v 17 letech k sňatku s jedním bratrancem, utekla od rodičů. Za odmítnutí sňatku a konverzi ke křesťanství jí vyhrožuje smrtí nejen vlastní rodina, ale i ostatní muslimové. Pod falešným jménem žije nyní v Německu v programu ochrany obětí. Založila neziskovou oragnizaci, která pomáhá muslimským ženám v nouzi. Sabatina e.V. Její nejnovější kniha se jmenuje “Šaría v Německu – když jsou zákony islámu protizákonné.”

Vaše nejnovější kniha se jmenuje „Šaria v Německu“. To zní jako dílko extrémní pravice, ne jako reflektující kritika islámu.

Otázku, zda-li šaría v Německu existuje, si již nikdo neklade. Jen nechceme vidět skutečnou realitu. Islamistické násilnosti se zamlčují a jsou utajovány, nejsou žádné statistiky. Pak můžeme s lehkostí říct: “Ono to přece není tak hrozné”.

Jak se to projevuje v Německu?

Každý měsíc dochází k vraždám žen ve jménu rodinné cti. Přes 3000 dívek hledá každý rok pomoc v poradnách, kvůli nuceným sňatkům. Tato čísla jsou z jedné studie Spolkového ministerstva pro rodinu – a to jsou jen ty, které se přihlásí. Pokud se ženy pokusí o útěk, jsou povoláni tzv. rozhodci soudci v muslimských komunitách a jsou na ně nasazeni. Pokud je vystopují, pak zbývá jen volba – buďto se podřídit nebo smrt. Tato paralelní justice existuje uprostřed německé společnosti. Ženám je řečeno: “integrujte se”. Pokud to udělají, hrozí jim to samé jako Harun Sürücü, která musela zemřít, protože žila jako Němka (Turecká kurdka žijící v Berlíně, která byla zavražděna ze cti jejím bratrem, protože se odmítla vdát a chodila s “Němceme” více v EN Hatun “Aynur” Sürücü).

Pokračovní http://news.ivcrn.cz/373-exmuslimka-sabatina-james-mohamed-nasili-ucil-a-praktikoval

Komentáře

comments