Falešný kněz Halík opět káže o Zemanovi

Halík, který životem hladce proplouval i za komunistického režimu, v životě nic kloudného nedokázal a byl vysvěcen za podivných a nedokladovatelných okolností, se neopomněl strefit do prezidenta Zemana (1). V textu tak charakteristicky ubohém pro Pražskou kavárnu, prezidenta poplival, až pro samou samolibost zapomněl, kolik toho sám na sebe prozrazuje.
Jistě, Miloš Zeman není nejmladší, ale je demokraticky zvolený. Není uhlazený, ale říká a činí tak jak myslí většina národa. A právě proto byl zvolený, navzdory různým Halíkům a dalším post Havlovským karikaturám. Trefovat se tedy do jeho zdraví, je ubohé a přesně to by opravdový kněz neudělal, neboť i v Písmu Svatém stojí: „Nesuď, abys nebyl souzen“.
To by kněz měl znát, ale Halík se možná řídí jiným úslovím: „Podle sebe soudím Tebe“.

Jistě, každý dělá chyby, i prezident, ale bez důkazů kohokoliv osočovat z nadměrného pití a omílat to neustále dokola ukazuje něco jiného –  potřebu Miloše Zemana očerňovat za každou cenu. S blížícími se volbami nebude žádná žumpa dost hluboká a žádný argument dost podlý. Halík se prostě drží Goebbelsovského rčení, že stokrát opakovaná lež se stane pravdou, a drží se pevně – jak to příslovečné hovno košile.

A Halík není víc než zmíněný výměšek. Je prokazatelně podvodník a nactiutrhač (2,3). Takovému člověku zřejmě rodiče nedali pár za uši, když to bylo třeba. Bylo by pěkné, zkusit si představit nápravu této výchovné chyby a alespoň ve fantazii Halíka veřejně profackovat.

 

1 ) https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/zemanovo-podvedomi-rika-hochu-nechod-do-toho-prezident-ocima-kneze-halika-34101?dop-ab-variant=&seq-no=2&source=hp
2) http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Otakar-Jelinek-Halik-a-pochybnosti-434250
3) http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Otakar-Jelinek-Halik-nactiutrhac-438354

 

Komentáře

comments