Francie eviduje 1084 útoků na křesťanské kostely za rok 2018. Multikultura, kterou jsme si vysnili?

Spojování požáru katedrály Notre-Dame a muslimské komunity v Paříži je už některými profesionálními “omlouvači” označováno za konspirační teorii. Ale přitom jsou mnohem větší konspirací pokusy o vyvrácení tohoto možného spojení. Ptáte se proč?

Počet útoku na křesťanské chrámy a symboly ve Francii v posledních letech a hlavně v posledních týdnech roste tak rapidně, že není těžké najít na toto téma množství aktuálních článků v zahraničních i domácích médiích. Deset dní před hořícím Notre-Damem o tomto problému informovalo i české rádio Proglas na svém webu. Proglas se odkazuje na italskou agenturu ACI stampa, podle jejichž dat narostl počet závažných útoků v prvních dvou měsících tohoto roku o 25 % oproti začátku roku 2018.

V mnohem horší situaci je zde židovská komunita, ale o tom zase někdy příště.

Argumentem “omlovačů” je fakt, že policie událost vyšetřuje jako nehodu ve spojitosti s probíhající rekonstrukcí katedrály. Avšak policie toto prohlásila ještě v době, kdy byla katedrála v plamenech. Což je úsměvné. Dá se tedy předpokládat, že je to pouze politicky motivované prohlášení, které má uklidnit napjatou situaci v Paříži.

Nikdo už nebere v potaz fakt, že probíhající rekonstrukce je také známkou jednoduššího přístupu pro nepovolené osoby a zároveň také lepšího přístupu do míst, kde se dá požár úspěšně založit.

Francie eviduje 1084 útoků na křesťanské kostely a symboly za rok 2018. Toto číslo reprezentuje 17% nárůst oproti roku 2017. V roce 2017 bylo zaregistrováno 878 útoků. O těchto datech před pár týdny informoval například německý DeWelt. Na svém Facebookovém účtu je také zmínila německá poslankyně Beatrix von Storch. Pokud se podíváme hlouběji do minulosti, tak si můžeme vzpomenout na událost z roku 2016, kdy ozbrojenci v jednom z francouzských kostelů zabili faráře a vzali si rukojmí.

Druhý největší kostel Paříže hořel minulý měsíc

Kostel svatého Sulpicia, který proslavil film Šifra mistra Leonarda byl v plamenech už v březnu tohoto roku. Po katedrále Notre-Dame je druhým největším kostelem v Paříži. Média o této události příliš neinformovala.

Někteří oslavují

Pokud jste sledovali událost přímo v Paříži, tak jste se dost možná potkali se skupinkami smějících se jedinců. Pokud jste událost sledovali v online přenosu, tak jste kromě mikrofonem přenášeného smíchu mohli zaznamenat množství nevhodných reakcí s vypovídajícími jmény jejich autorů. (viz video)

Et devinez qui se réjouit de l’incendie de #NotreDamedeParis…. 😡

Gepostet von Damien Rieu am Montag, 15. April 2019

 

Použité a další zdroje:

  • https://www.rt.com/news/454058-paris-st-sulpice-fire/
  • http://www.pi-news.net/2019/03/wams-jeden-tag-zwei-kirchenschaendungen-in-frankreich/
  • https://www.gatestoneinstitute.org/14044/europe-churches-vandalized
  • https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/600276/v-parizi-horel-kostel-svateho-sulpicia-proslavila-ho-sifra-mistra-leonarda.html
  • https://www.welt.de/politik/ausland/plus190739875/Frankreich-Das-Schweigen-ueber-die-Gewalt-gegen-Kirchen.html
  • https://www.welt.de/politik/ausland/plus190739875/Frankreich-Das-Schweigen-ueber-die-Gewalt-gegen-Kirchen.html

Komentáře

comments