Aktualizace: Problémová Francie

Francie má prý nyní ve svých městech nasazenou polovinu své armády. Jisté je, že, k minimálně 10 000 vojákům během dnešní noci do ulic postižených měst vyslala další plně vyzbrojené posily a spolu s policisty je již nasazeno přes 100 000 mužů. Pro srovnání, francouzská armáda má 117 000 mužů.

Francouzská vláda také uvolnila pravidla pro použití střelných zbraní ozbrojených složek, zbraně již – konečně mohou použít například v momentě, kdy je na ně zaútočeno “Molotovovými koktejly”.

Dodáváme, že jakákoli pasivita státních složek vůči útočníkům jen posiluje násilnosti a ten kdo dříve zakázal policistům se bránit je zodpovědný za těžce popalené kolegy, kterým do auta muslimové hodili právě zápalnou lahev.

16.února informovala německá veřejnoprávní televize o tom, že se nepokoje rozšířily i mimo Paříž do dalších francouzských měst. Pařížské úřady již před několika dny vyzvaly obyvatele okrajových částí města, aby se raději nezdržovali venku.

Podle agentury -afp- citované deníkem „Le Figaro“ nelze očekávat vyhlášení bezpečnostní nestability země, protože by byly automaticky zrušeny veškeré volby. A to i ty prezidentské, ke kterým dojde už za 70 dní.

Zdá se, že o událostech v plné míře neinformovala žádná česká mainstremová média, není se čemu divit, Francie je nám dávána za vzor.

-Fa-

Zdroj:

http://www.epochtimes.de/politik/europa/buergerkrieg-in-5-pariser-vororten-ausbreitung-befuerchtet-anwohner-sollen-zu-hause-bleiben-a2048399.html

https://www.tagesschau.de/multimedia/video/video-260547.html

http://www.rfi.fr/france/20170215-france-periscope-resonnance-emeutes-banlieues-theo-police-jeunes

Komentáře

comments