Francie: Po letech nadávek shodil židovskou sousedku z okna. Islámský antisemitismus se před volbami nehodí.

„Allahu akbar, smradlavá Židovko!“ Lékařku Sáru Luisu Chalimi surově zavraždil sedmadvacetiletý muslim afrického původu, její soused. V noci 4. dubna vlezl oknem do bytu, ženu tloukl a pak ji shodil z okna. Podle výpovědi souseda prý křičel Allahu akbar.

Jak uvedl bratr zavražděné, podezřelý opakovaně Sarah Halimi a její dceru Elisheva napadal, zastrašoval a nadával jim do „špinavých Židů“. Ženy se ho bály. Rodiny vedle sebe žily ve stejném domě dvacet let.

Pachatel byl zadržen. Byl předán do péče psychiatrů, protože po vraždě působil vyšinutě. Jistě, takový zločin nemůže spáchat nikdo příčetný. Ale podstatná je příčina, ne okolnosti. A vypadá to, že před volbami se do vyšetřování „zločinu z nenávisti“ nikomu nechce. Vždyť by to mohlo nahrát body Le Penové!

Židovská komunita má obavy, že případ bude z důvodu politické korektnosti zameten pod koberec. V neděli se na památku zavražděné konal pietní pochod, kterého se zúčastnily stovky lidí. Došlo ke konfliktům a napadení účastníků průvodu antisemitskými urážkami, podle svědků od arabských a afrických „Francouzů“.  « Nous avons nos Kalach! » Máme kalašnikovy!

Za řádné vyšetření případu bojují židovští poslanci Meir Chaviv a Gil Taieb.

Ve Francii není pro Židy bezpečno, antisemitských útoků přibývá.  Jenže začít o tom mluvit znamená říci, že ne neonacisté, ale muslimská menšina podporovaná „propalestinskou“ ultralevicí je zdrojem nového antisemitismu a nejzávažnějším důvodem antisemitských útoků v Evropě.

Jak psal už v roce 2015 Jan Fingerland, jakékoliv západoevropské město s dostatečně velkou muslimskou menšinou dnes znamená pro Židy ohrožení. Evropa, 21. století.

 
 
 
http://jforum.fr/le-suspect-traitait-regulierement-sarah-halimi-zl-de-sale-juive.html … poslanec Meir Haviv doplňuje informace po rozhovoru s rodinou zavražděné
 
http://jforum.fr/sarah-halimi-zl-une-marche-blanche-de-colere.html … reportáž z pietního pochodu a další informace o předchozích útocích na rodinu z projevu poslance Gil Taieb
 
 
 
 

Komentáře

comments