George Soros, bezskrupulózní, nikým nevolený a přesto vlivný politik

Finanční spekulant a miliardář maďarského původu George Soros se nikdy netajil tím, že ho sociální rozměr jeho činů nezajímá.  Dokonce, sám o sobě uvedl, že jako malý pomáhal nacistům sbírat a prodávat pozůstalosti po židech, aniž by pocítil nějakou vinu. A s etikou nemá problém ani ve zralém věku, ať již šlo o spekulaci na Britskou libru (1992) nebo jím stále provozovanou „politiku bez voličů“. Ta spočívá v zakládání a podporování (více či méně skrytém) různých podivných politiků a levicových hnutí či neziskových organizací – především těch podporujících ilegální migraci. Tak, aniž by potřeboval voliče, ovlivňuje celé společnosti ve prospěch svých cílů. Se svou činností snad nejdále zašel v Maďarsku, kde vybudoval vlastní „Středoevropskou“ univerzitu, sice bez smysluplných studijních programů, zato šířící neomarxistické myšlenky, a kde bojuje proti prezidentu Orbánovi. Orbán je znám svou protiimigrační politikou, konzervativními rodinnými i pronárodními postoji a sebevědomým vystupováním vůči EU. Pochopitelně, Sorosovu univerzitu, její vliv stejně jako vliv neziskových organizací se Orbán snaží zákony omezit.
Nyní se ke kritice Sorose, jež sám je židovského původu a jehož aktivity vcelku logicky vzdouvají antisemitské nálady vyjádřil i stát Izrael, a to v kontextu nedemokratického chování jeho organizace. K maďarské kampani proti Sorosovi, kterou kritizují představitelé EU jako “antisemitskou, se vyjádřil izraelský premiér Benjamin Netanjahu:“Celou věc absolutně nevnímám jako antisemitskou, leč konstruktivně kritickou vůči Sorosovi.”

Citujeme:

„Izraelské velvyslanectví svým předchozím vyjádřením nechtělo naznačovat, že by snad bylo nelegitimní kritizovat George Sorose, který kontinuálně podkopává činnost demokraticky zvolené vlády v Izraeli. Sorosův Open Society Fund neustále útočí proti státu Izrael a napadá jeho právo bránit sebe sama“ (1).

Připomeňme, že s tímto člověkem se stýkají i čeští politici a někteří z nich by dokonce „jeho“ univerzitu uvítali v ČR. V tomto kontextu, je nutné znovu varovat před prezidentským kandidátem Drahošem (2), i (ne)agentem Andrejem „Burešem“ Babišem (lídr ANO) (3). Na přiložené fotografii pak snadno identifikujeme eurosvazáka Polčáka (TOP09) a komisařku Jourovou (opět ANO). Všichni jmenovaní ochotně zaprodají svou vlast za podíl na jeho vlivu.
NEVOLITELNÍ!

1) http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sok-Izrael-kritizuje-George-Sorose-495615
2) http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Drahos-chce-v-CR-skolu-George-Sorose-Tu-co-Orban-vykazal-z-Madarska-A-Andrej-Babis-se-pridal-482399
3) http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babis-pozval-Sorosovu-univerzitu-A-toto-nastalo-482469

Z.X.

Komentáře

comments