“Hájit šariátská zvěrstva poukazem na rozdílnost kultur je neuvěřitelně rasistické a nesprávné” – Imad Idoine Habib, ISLAMOFOB dne

ISLÁMOFOB DNE (a tudíž, už od pohledu, xenofob, rasista & nácek) je frajer, k němuž cítím neskutečný respekt. Je hustý i ve srovnání s ostatními elitními ISLÁMOFOBY, a to už je co říct.

10846310_10152945331967938_5734650422993667672_n

 

Svobodomyslný, kamarádský mladý kluk z marocké Casablanky, který je prostě “odjakživa” naštván na ten mizerný alláhův blbákov kolem sebe. Nejdřív (na střední?) se zamotal do studentského hnutí za modernizaci vzdělávacího systému; pak spoluzaložil(?) hnutí mladých Masayminch, protestující proti trestnímu postihu za jídlo za dne o Ramadánu – jídlem za dne o Ramadánu (2011). No a v březnu 2013 do toho praštil totálně a založil “Radu marockých exmuslimů” – jenže ji nezaložil někde v Británii nebo Šýcarsku, ale úplně natvrdo, v Maroku.

Začala klasická perzekuce – sousedé, širší rodina, policie. Rada marockých duchovních vydala fatwu, že kdo odejde od islámu, má být zabit. Imad musel přejít do ilegality. Tady (http://www.patheos.com/blogs/friendlyatheist/2013/05/09/ex-muslims-rally-for-persecuted-moroccan-atheist-imad-iddine-habib/) jsou 2 videa, která v tu dobu natočil. Říká, že bojuje za odluku náboženství od státu, svobodu slova a ne-aplikaci islámského trestního a rodinného práva, “zejména ne na mě, samozřejmě”. Žádá lidi světa, aby se nebáli ozvat za svobodu vyznání a NE-VYZNÁNÍ, a svobodu slova, a aby se bili za univerzální práva člověka proti kulturnímu relativismu.

Jeho facebook má 1200 sledujících, je otevřený a slouží, zdá se, jako základní informační hub pro marocké svobodné pohodářské sekularisty. Imad tam informuje o situaci ve světě, propaguje ne-islámskou (lidovou? berberskou?) marockou kulturu … a jistě domlouvá spoustu věcí, po kterých nám nic není. Hodně tam varuje před nárůstem “hardcore” saláfismu v jeho zemi (dosud, ve srovnání s jinými alláhostány, relativně islámsky umírněné).

Jsme s ním v kontaktu. V rozhovoru i Ivanem Běhounkem (http://www.osacr.cz/2014/07/14/exkluzivne-marocky-exmuslim-o-evropskem-rasismu-a-apologetech-islamu/) řekl jednu úžasnou myšlenku: Západní sluníčkáři jsou rasistické hyeny, které nechává chladným, když islám připravuje své oběti o svobody, jež oni, sluníčka, pokládají za samozřejmé.

Do toho je vegetarián, pokládá se za pansexuála a hodně ho zajímá ochrana přírody. Což je zajímavé – jako by člověk odchodem od islámu získal i otevřenější vnímání, cit pro živé tvory… Asi by to šlo využít i naopak, ochrana přírody jako způsob, jak vytahovat ty chytřejší muslim(k)y z alláhových osidel? Stálo by za to prošetřit. Zajímavé taky je, že pro mladé lidi jeho typu není alternativou k islámu třeba křesťanství, ale opravdu otevřený a přitom hluboce morální ateismus.

Teď si s ním píšu. Přesunul se do Evropy – před třemi týdny. Ptal jsem se ho, kdy se potkáme na nějakém fesťáku v post-islámské Mekce.

Prostě … borec. Protože kdyby se všichni muslimové stali exmuslimy a zajímala je, místo džihádu, třeba ochrana nosorožců jako Imada, nemusela by existovat tahle skupina. A on jim dává příklad že to – těžko ale přece – jde.

 

Diskuze k článku viz link FB nahoře

Komentáře

comments