Halal – nedokončená dekapitace třičtvrtětunového býka bez přerušení míchy podle ministra zemědělství Jurečky prý “nebolí”

Vyšlo na IVČRN dne 30.3.2015 /link/

BUDEME MUSET PŘITVRDIT: tohle je prý “ministr zemědělství”. Nedokončená dekapitace třičtvrtětunového býka bez přerušení míchy prý “nebolí”. Ten “jeden tah” je také nesmysl. U halal žádné takové nařízení není, a když už, je to minimálně tah tam plus zpátky. Takže dva.

Zkuste si představit, že by podobný “člověk” byl ministrem zdravotnictví – a třeba horoval pro výjimku z anestézie pro pacienty ze Středního východu

halal_ministr_zemědělství_jurečka

Vážená paní doktorko,
pan ministr Jurečka Vám mnohokráte děkuje za podnět. Pan ministr coby zemědělských odborník zastává názor, že profesionálně prováděná porážka halal (či košer v židovském rytu) nezpůsobuje zvířatům žádné utrpení, jelikož se jedná o provedení, laicky řečeno, PODŘÍZNUTÍ ZVÍŘETE JEDNÍM TAHEM OSTRÝM NOŽEM AŽ K PÁTEŘI TAK, ŽE ZVÍŘE V DANOU CHVÍLI NIC NECÍTÍ (JE TO JAKO KDYBY BYLO OMRÁČENO). Všechny jiné způsoby provedení porážky jsou v rozporu s naší legislativou a mohou se stát předmětem sankcí. Ohledně náboženského pozadí je třeba podtrhnout, že tento způsob porážky se týká vícera náboženských skupin, jak jsem naznačil výše. Podobný postoj k tématu zaujímá i pan předseda Bělobrádek.
S pozdravem
Mgr. Vladimír Hanáček
asistent poslance M. Jurečky

zdroj:

Naštvané matky

Diskuze:

BUDEME MUSET PŘITVRDIT: tohle je prý “ministr zemědělství”. Nedokončená dekapitace třičtvrtětunového býka bez přerušení…

Posted by Islám v České republice nechceme on 30. březen 2015

Komentáře

comments