Hledaný terorista byl zatčen v Itálii. Připlul jako uprchlík.

Vyšlo na IVČRN dne 20.5.2015 /link/

Další evidence přímého ohrožení bezpečnosti! Teroristé z Islámského státu už měsíce hrozí, že mezi imigranty, které by v Bruselu rádi rozdělovali mezi země EU, posílají do Evropy i džihádisty. V úterý večer italská policie zatkla atentátníka z muzea Bárdá v Tunisu, kde 18. března tři teroristé zavraždili 22 lidí, mezi nimi 17 turistů.

Může si imigrant z Itálie jen tak “odskočit” do jiné země? Velmi snadno! Obviněný Abdalmadžíd připlul v únoru do Porot Empedocle na Sicílii, kde byl zaregistrován jako uprchlík. Povolení k pobytu nedostal, vycestoval do Tunisu, načež se po útoku nepozorovaně vrátil zase zpět do Itálie.

Zpráva vyvolala u Italů obavu z možnosti připlutí dalších teroristů-uprchlíků. Matteo Salvini z pravicové strany Lega Nord prohlásil: “Musíme tyto odjezdy a příjezdy zastavit Musíme také kontrolovat naše hranice.”

Na muže jménem Tuíl Abdalmadžíd byl v Tunisu vydaný zatykač – je obviněný z úkladné vraždy, ze spiknutí proti vnitřní bezpečnosti země a z příslušnosti k teroristické organizaci. Abdalmadžíd má být posledním ze tří útočníků, kteří stříleli v tuniském Národním muzeu. Jeho dva společníci byli zastřeleni policií krátce po útoku. K teroristickému činu se následně přihlásila organizace Islámský stát.

http://news.ivcrn.cz/205-hledany-terorista-byl-zatcen-v-italii-priplul-jako-uprchlik

pic_tunisia_is_radikals

Diskuze:

Další evidence přímého ohrožení bezpečnosti! Teroristé z Islámského státu už měsíce hrozí, že mezi imigranty, které by v…

Posted by Islám v České republice nechceme on 20. květen 2015

Komentáře

comments