Ilegální migranti: Zlatý sen se rozplynul a zbývá frustrace a nenávist k zemi, která “zklamala”. Chyba je přece vždycky u těch druhých…

Vyšlo na IVČRN dne 26.9.2015 (link)

Uprchlíci před válkou jsou vděční, kluci z Beninu a z Nigérie si stěžují: “Čekal jsem, že tu budu mít peníze. Myslel jsem, že vysvětlím na úřadě svou situaci a dostanu finanční podporu od vlády, abych mohl dokončit svoje studium a najít si práci. Tohle jsem ale určitě nečekal.

O Evropě se v Africe tvrdí, že je to ráj na zemi. Pak jsem sem přišel a život je tu úplně stejný. Možná ještě horší, protože nás tu lidé nevidí rádi, odmítají nás, nikoho nezajímáme. Nemyslím si, že tenhle život vydržím dál. Když se nad tím zamyslím, mám tam více šancí než tady. Nehledám dokonalý život, chci být jen šťastný a nemyslím si, že to je tady v Evropě možné.”

Každý říkal, že Německo je super, že tu dostávají imigranti peníze. Čekal jsem, že tu dostanu práci a budu hodně vydělávat. To ale není pravda a já teď nevím, co budu dělat dál. Německo je navíc rasistické. Nemají rádi nás ani Syřany, prostě nikoho. Podívají se na mě a vidí, že nejsem Němec. Nic dalšího je nezajímá, automaticky mě nemají rádi.”

A to je přesně ono. Zlatý sen se rozplynul a zbývá frustrace a nenávist k zemi, která “zklamala”. Chyba je přece vždycky u těch druhých.

http://archiv.ihned.cz/c1-64644980-evropa-nas-zklamala-je-lepsi-zustat-doma-rikaji-africti-uprchlici-syrane-si-novy-domov-pochvaluji?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_term=position-5

immigrants_italy
Diskuze:

Uprchlíci před válkou jsou vděční, kluci z Beninu a z Nigérie si stěžují: “Čekal jsem, že tu budu mít peníze. Myslel…

Posted by Islám v České republice nechceme on 26. září 2015

Komentáře

comments