Imám v kodaňské mešitě vyzýval k vraždění Židů. Citoval základní texty islámu.

Kodaňská mešita čelí skandálu a trestním oznámením: zveřejnila videozáznam z kázání místního imáma, který vyzýval k vraždění Židů. V dánské židovské komunitě vzbudilo video velké pobouření. Na záznamu z mešity v kodaňské čtvrti Nørrebro 31. března vyzýval místní imám k zabíjení židů. Zástupci židovské komunity se chtějí obrátit na dánskou policii, kauzu budou řešit i opoziční poslanci s ministrem spravedlnosti.  Zprávu přinesl dánský list The Local s odkazem na místní média.

Naprosto identickou situaci řeší v kanadském Montréalu. Znamená to jediné: lidé si začínají uvědomovat, že obsah islámské věrouky není „náboženstvím míru“. Že islám obsahuje přímé výzvy k násilí a porušování lidských práv. A cítí se právem ohroženi. A proto mohu už jen zopakovat komentář, který novými událostmi jen získává na váze a významu:

Extremistický kazatel? Ale kdepak, to je islám

Zděšení nad „extremistickým kazatelem“ je vrcholem pokrytectví západní společnosti, odmítající vidět, že problém je přímo v islámu. Citovaný verš totiž patří k základům islámské nauky (korán-síra-hadísy) a učí se jej všichni muslimové.

Pokud se chceme tvářit, že tento verš je nepřijatelný a extremistický, což skutečně je, je nepřijatelná a extremistická islámská nauka, která nenávist k Židům učí, ne nějaký imám, který z ní cituje. Dokáže už konečně západní společnost nazvat věci pravým jménem?

Mohamed prorokoval: „Muslimové budou bojovat se židy, dokud se židé neukryjí ve skalách; kámen řekne: Ó muslime, služebníku Alláhův, toto je žid, jenž se za mnou schovává, přijď a zabij ho!“ ( Hadísy Buchárí 4:52, 176, 177)

Toto proroctví dodnes dodává křídla „vyhlazovacím fantaziím“ mnohých islamistů, kteří považují boj proti židům za svaté poslání. Mírové smlouvy a vrácení obsazených území pro ně nejsou argumenty, aby ukončili válku. Židé jsou pro ně věční zrádci a boj proti nim se stává Božím plánem, který bude ukončen teprve jejich bezvýhradným zničením. Nenávist k židům se všude v arabském světě stala základem výuky dějepisu a národopisu. Píše ve své knize „Islámský fašismus“ imámův syn, bývalý muslim, současný politolog Hamed Abdel Samed.

Převzato ze stránky Samizdat2016.cz

Komentáře

comments