Imám v kodaňské mešitě vyzýval k vraždění Židů. Citoval základní texty islámu.

Kodaňská mešita čelí skandálu a trestním oznámením: zveřejnila videozáznam z kázání místního imáma, který vyzýval k vraždění Židů. V dánské židovské komunitě vzbudilo video velké pobouření. Na záznamu z mešity v kodaňské čtvrti Nørrebro 31. března vyzýval místní imám k zabíjení židů. Zástupci židovské komunity se chtějí obrátit na dánskou policii, kauzu budou řešit i opoziční poslanci s ministrem spravedlnosti.  Zprávu přinesl dánský list The Local s odkazem na místní média.

Naprosto identickou situaci řeší v kanadském Montréalu. Znamená to jediné: lidé si začínají uvědomovat, že obsah islámské věrouky není „náboženstvím míru“. Že islám obsahuje přímé výzvy k násilí a porušování lidských práv. A cítí se právem ohroženi. A proto mohu už jen zopakovat komentář, který novými událostmi jen získává na váze a významu:

Extremistický kazatel? Ale kdepak, to je islám

Zděšení nad „extremistickým kazatelem“ je vrcholem pokrytectví západní společnosti, odmítající vidět, že problém je přímo v islámu. Citovaný verš totiž patří k základům islámské nauky (korán-síra-hadísy) a učí se jej všichni muslimové.

Pokud se chceme tvářit, že tento verš je nepřijatelný a extremistický, což skutečně je, je nepřijatelná a extremistická islámská nauka, která nenávist k Židům učí, ne nějaký imám, který z ní cituje. Dokáže už konečně západní společnost nazvat věci pravým jménem?

Mohamed prorokoval: „Muslimové budou bojovat se židy, dokud se židé neukryjí ve skalách; kámen řekne: Ó muslime, služebníku Alláhův, toto je žid, jenž se za mnou schovává, přijď a zabij ho!“ ( Hadísy Buchárí 4:52, 176, 177)

Toto proroctví dodnes dodává křídla „vyhlazovacím fantaziím“ mnohých islamistů, kteří považují boj proti židům za svaté poslání. Mírové smlouvy a vrácení obsazených území pro ně nejsou argumenty, aby ukončili válku. Židé jsou pro ně věční zrádci a boj proti nim se stává Božím plánem, který bude ukončen teprve jejich bezvýhradným zničením. Nenávist k židům se všude v arabském světě stala základem výuky dějepisu a národopisu. Píše ve své knize „Islámský fašismus“ imámův syn, bývalý muslim, současný politolog Hamed Abdel Samed.

Čtětě také  IVČRN Liberec Vás zve na 2. setkání islamoklastů. Přijďte!

Převzato ze stránky Samizdat2016.cz

Komentáře

comments