Islám je čiré pokrytectví

Vyšlo na IVČRN dne 29.11.2014 (link)

 Alláh zakázal homosexualitu, takže homosexuály přeoperujeme na ženské a všechno je v pořádku podle božího plánu. Gayové v Íránu jsou nuceni k chirurgické změně pohlaví: osobní rozhovory a zkušenosti, které byste nechtěli zažít v šokující reportáži CBC (kanadské obdobě BBC).
2014-11-29_18-48-16

Gayové v Íránu vědí, že život pro ně může být děsivý. Mohou čelit popravě za to, že jsou sami sebou. Ti, kteří chtějí zůstat v Íránu často dostávají šokující rady z lékařské komunity – třeba operační změnu pohlaví, aby byli více „kulturně přijatelní“.

Homosexualita je „zločin“ trestaný smrtí v deseti zemích světa, včetně Íránu. Přiznat se veřejně k homosexualitě je téměř nemožné. Život v Íránu ale nenabízí gayům ani žádné jiné přijatelné varianty. Íránský emigrant žijící v Turecku vypráví svůj příběh reportérovi BBC Ali Hamedani pod podmínkou, že jeho jméno nesmí být odhaleno.

“Jedinou možností co jsem měl, bylo co nejrychleji se oženit – to je v Íránu docela běžné, máte svatbu a pak rok nebo dva předstíráte rodinný život. Další alternativou je změnit pohlaví. Vím, že někteří lidé o tom uvažují, ale pro mě to bylo nepředstavitelné. Raději bych zemřel, než tohle. “

LGBTQ aktivisté se obávají, že gayové a lesby v Íránu jsou pod čím dál větším tlakem, aby podstoupili „změnu pohlaví“. Nemusí to být oficiální vládní politikou, ale – říkají – íránská společnost přijme spíš změnu pohlaví než to že je někdo homosexuální.

Arsham Parsi je zakladatelem „Íránské dráhy pro Queer uprchlíky“. Přišel do Kanady z Íránu před devíti lety poté, co se dostal do potíží s úřady za obhajobu LGBTQ práv. Nyní pomáhá i ostatním LGBTQ Íráncům přesídlit do zámoří.

Hasti Khalilian se narodila jako muž, ale nyní se identifikuje a žije veřejně jako žena, i když nepodstoupila biologickou změnu. Utekla z Íránu a přišla do Kanady jako uprchlík.
V tomto rozhovoru mluví anglicky a persky.

Požádali jsme o rozhovor s íránskou vládou, ale nedostali žádnou odpověď.

http://www.cbc.ca/…/gay-iranians-pressured-to-surgically-c…/

Diskuze k článku viz link FB nahoře

Komentáře

comments