Islám není rasa. Kritiku islámu není možné považovat za rasismus

Záloha článků a tiskových zpráv, autor článku Centrum pro studium politického islámu
Islám není rasa, a proto není možné spojovat kritiku islámu s rasismem. 
Označování kritiků islámu za rasisty s cílem umlčet kritické hlasy se v západních médiích stalo běžným. Pokud si však máme v naší společnosti zachovat svobodu slova, je potřeba bránit se této taktice. 


Důležité je znát základní fakta:
  • islám není rasa.
  • rasismus je přesvědčení, že je něco špatného na samotné biologické podstatě člověka. To je opravdu nebezpečný názor, protože člověk svou biologickou podstatu nemůže změnit.
  • islám není součástí biologické podstaty člověka, od islámu je možné odpadnout. Islám v žádném ohledu nesplňuje definici rasy.
  • představa, že islám je spojen s nějakým etnikem nebo rasou vychází z neznalosti. Mohamed definoval islám jako univerzální systém, kterému se dříve nebo později podřídí celý svět bez ohledu na rasu.
  • ne všichni muslimové jsou Araby. Další národy s velkým zastoupením muslimů jsou např. Turci nebo Indonésané. Muslimy najdeme v každém národě světa, včetně Rusů, Francouzů, Čechů či Slováků.
  • ne všichni Arabové jsou muslimy. Dříve bylo mezi Araby mnoho křesťanů, jejich podíl na arabské populaci se však v průběhu historie snižoval díky džihádu a systému dhimmi. I když se o tom velmi málo mluví, jednou z nejvíce pronásledovaných skupin jsou dnes arabští ateisté.
  • 51 % islámské doktríny se věnuje tomu, jak nakládat s káfiry, tj. nevěřícími. 31 % textu islámské doktríny se zabývá džihádem. Islám je z větší části politickou ideologií s konkrétními politickými požadavky a z menší části náboženstvím. Více viz: http://www.politicalislam.com/trilogy­pr…/statistical­islam/.
  • základním principem demokracie je, že každá politická ideologie může podléhat kritice. Pokud tomu tak není, nedá se společnost považovat za demokratickou.
  • věcná kritika islámu a jeho politických požadavků není projevem rasismu. Je to vyjádření práva každého demokratického občana – práva kritizovat jakoukoliv politickou ideologii bez obav, že za to bude stíhán.

 

 
Odkaz na článek ze serveru Lidovky.cz s názvem „Vadí nám Romové, muslimové, gayové i buddhisté. Češi propadli v průzkumu rasismu.“ zde.
 
Centrum pro studium politického islámu
 

Komentáře

comments